AINA TV - GNTV - NAUJAUSIOS ŽINIOS - 2019-01-03

Išsiblaškę keleiviai transporto priemonėse palieka pačių įvairiausių daiktų (video)

Tarp įdomesnių pamestų daiktų: darbo kompiuteris, mokyklinė apranga, batai, sijonas, solidžios pinigų sumos.  Tačiau ir tai niekis, palyginti su vieno vilniečio užmaršumu, kuris troleibuse paliko savo dvimetę dukrą ir pasigedo tik grįžęs namo. Panevėžio autobusų parke tokių pikantiškų radinių kiek mažiau, tačiau, pasirodo, jie turi sezoniškumą.

Pasitaiko ir kurioziškų situacijų, kuomet dėl pamestų daiktų keleiviai apkaltina vairuotoją. Tačiau dauguma išsiblaškiusiųjų būna gana geranoriški.

Taksi automobiliuose daugiausia daiktų paliekama penktadieniais, šeštadieniais ir švenčių dienomis, kai žmonės grįžta iš barų ar kitų pasilinksminimo vietų.

Tačiau, radinį privalu ne tik saugoti šešis mėnesius, bet ir jokiu būdu juo nesinaudoti. Nes, jei atsiras tikrasis daikto savininkas ir pamatys, kad jo nuosavybė apgadinta ar akivaizdžiai ja buvo naudotasi, tuomet iš radusiojo drąsiai gali prašyti kompensuoti žalą.

Beje, asmuo, radęs daiktą, ir apie tai laiku pranešęs policijai bei jį tinkamai saugojęs, turi teisę į atlyginimą už daikto radimą. Įstatymas numato minimalų tokio atlyginimo dydį. Radėjui turi būti sumokamas 5 procentų rastojo daikto vertės dydžio užmokestis. Ši taisyklė netaikoma, jei daiktą pametęs asmuo viešai buvo pažadėjęs didesnį atlygį.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: