Išskirtinė Onos Marijos Urbšytės foto paroda „TIK“ kino centre „Garsas“

Lapkričio 4 – 24 dienomis kino centras „Garsas“ kviečia aplankyti intriguojančią fotografės, architektės Onos Marijos Urbšytės foto parodą „TIK“.

Ona Marija Urbšytė gimė Sibire, augo Panevėžyje, baigusi Juozo Balčikonio ir tuo pat metu Panevėžio Vaikų Dailės mokyklas, išvyko į Vilnių, kur Vilniaus Gedimino Technikos Universitete studijavo architektūrą. Vėliau Ona Marija persikėlė gyventi į Kauną, kur iki šiol užsiima kūrybine veikla.

Menininkė tiesioginę architektės profesiją visada derino su įvairiomis veiklomis, jų tarpe: pedagogika, daile (surengė dvi personalines tapybos darbų parodas, jų tarpe viena vyko Panevėžio mieste, „Galerijoje XX“).

O. M. Urbšytė žinoma ne tik kaip talentinga architektė, išskirtinių interjerų autorė, pedagogė, bet ir kaip rašytoja bei fotografė.

Ką tik dienos šviesą išvydo pirmoji Onos Marijos Urbšytės poezijos knyga „Miego užrašai“. Ją pavartęs, skaitytojas pastebėtų, kad spaustuvės dažais kvepiančiuose puslapiuose „autorė ieško savęs, lyg svyruotų tarp tylos ir garso, nuodėmingumo ir tyrumo, geismo ir mirties, iliuzijos ir tiesos“ ( – citatos pabaiga, knygos redaktorius, rašytojas, vertėjas Viktoras Rudžianskas), bet apie tai ateityje.

Ona Marija Urbšytė socialiniame tinkle Facebook įkūrė ir tris metus administravo tarptautinę foto meno grupę „Fiksuota akimirka“, kuri pelnė tarptautinį pripažinimą. Šios grupės narių tarpe yra ne vienas fotografas iš Panevėžio.

O. M. Urbšytė parodoje „TIK“ eksponuojamose nuotraukose matome apnuogintų kūmų fragmentus. Žiūrovas stebi tamsos ir šviesos darną, kur minimalistiniai vaizdai iškalbingai nusako tai, ką žodžiais neperpasakosi, panašiai, kaip japonų poezijos žanre, haikų, kur regimybei ankšta, o žiūrovo fantazijai erdvu. Nuotraukose vyrauja subtilus minimalistinis intymumas, kur nuogo kūno detalės yra tarsi meno kūriniai, o ne žmogaus anatomiją paliudijantys faktai.

Kviečiame aplankyti fotografės, architektės Onos Marijos Urbšytės išskirtinę foto parodą, esančią kino centre „Garsas“ antrame aukšte. Parodos lankymas nemokamas.

Pamatykite ir įsijauskite!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: