Išsklaidė mitus apie sulenkiamus telefonus: ar jie tokie pat patvarūs kaip tradiciniai išmanieji?

„Samsung“ pristatyti pirmieji sulenkiami telefonai tapo naujos išmaniųjų įrenginių kartos simboliu. Ir nors rinka sparčiai auga, vis dar kyla abejonių dėl sulenkiamų telefonų patikimumo – ar jie tikrai tokie pat patvarūs, kaip tradiciniai išmanieji?

„Pandemijos metu išryškėjo vartotojų poreikis turėti kokybišką, patogų ir saugų įrenginį, ypač kai dirbame nuotoliniu būdu ir daugiau laiko leidžiame namuose. Dėl šių priežasčių naujas galimybes suteikiantys sulenkiami telefonai ateityje turėtų populiarėti dar sparčiau“, – sako „Samsung“ produktų ekspertas Andrius Mateika.

 „Samsung“ užsakymu atliktas vartotojų tyrimas leido geriau suprasti Lietuvos gyventojų požiūrį į sulenkiamų telefonų privalumus.

Pirmose vietose buvo išrikiuotas įrenginių funkcionalumas: daugiau nei pusė respondentų (52 proc.) sutiko, kad didesnis telefono ekranas ženkliai padidina produktyvumą. Be to, 49 proc. respondentų pažymėjo, kad galimybė keisti telefono dydį pagal poreikį, jį sulenkiant arba atlenkiant, yra didelis privalumas. Dizainas – dar vienas vartotojui svarbus aspektas. Teiginiui, kad sulenkiami telefonai siūlo inovatyvų ir patrauklų dizainą, pritarė 42 proc. respondentų.

Nors didesnė dalis apklaustųjų – 23 proc. – sako reikšmingų sulenkiamų telefonų problemų neįžvelgiantys, 15 proc. respondentų prisipažino, kad sulenkiamas telefonas jiems atrodo mažiau patvarus ir galintis greičiau sulūžti.

„Visgi, atlikti patvarumo testai įrodo, kad šios vartotojų baimės yra nepagrįstos ir sulenkiamieji telefonai tarnauja ne ką trumpesnį laiką, nei tradicinio dizaino įrenginiai. Remiantis gamintojo atliktais tyrimais, „Galaxy Z Fold 2“ ir „Galaxy Z Flip“ sulenkiamus išmaniuosius telefonus nesibaiminant galima lankstyti 200 tūkst. kartų, o tai reiškia kas 15 minučių visą dieną net šešerius metus“, – tvirtina A. Mateika.

Grėsmė pažeisti ekraną, anot jo, taip pat išlieka minimali, inžinieriams pasisekus lanksčius ekranus dengusį minkštą plastiką pakeisti ypač plonu stiklu, kuris pagerina atsparumą įbrėžimams. Minėti telefonai taip pat turi kiek didesnį plastikinį rėmelį, kuris sugeria staigaus telefono užvertimo smūgio jėgą ir apsaugo nuo pažeidimų.

Patarimai, padėsiantys prailginti sulenkiamo telefono tarnavimo laiką:

Sulenkiamų telefonų dizainas yra ypatingas, tačiau tai taip pat reiškia, kad jiems reikia ypatingos priežiūros. Kiekvienas iš mūsų norime, kad telefonas net ir po ilgo naudojimo atrodytų tarsi ką tik įsigytas iš parduotuvės. Pats lengviausias būdas, padėsiantis pasiekti šį tikslą – reguliarus telefono valymas.

Sulenkiamo telefono valymas yra paprastas ir nesiskiria nuo bet kokio kito įrenginio valymo. Tačiau būkite atsargesni ir didesnį dėmesį atkreipkite valydami telefono sulenkimo liniją. Joje atsiradusias dulkes ir nešvarumus valykite švelniu, sausu skudurėliu, kad nepažeistumėte telefono.

Norėdami, kad sulenkiamas telefonas atrodytų ir veiktų puikiai ne vienerius metus, vadovaukitės šiais patarimais:

  • Prieš užlenkdami telefoną, įsitikinkite, kad tarp ekranų nėra daiktų, tokių kaip kortelės, monetos, raktai, taip pat vasaros sezono metu apžiūrėkite, kad tarp ekranų neliktų smėlio. Priešingu atveju aštrios dalelės gali subraižyti ar kitaip sugadinti ekraną.
  • Sulenkiamas telefonas neturi IP67 ženklinimo, todėl jis nėra laikytinas atspariu vandeniui ar dulkėms. Saugokite telefoną nuo išorinių aplinkos veiksnių.
  • Nespauskite ekrano kietu ar aštriu daiktu, pavyzdžiui, rašikliu ar nagu, taip pat nedarykite pernelyg didelio spaudimo. Dėl didelio spaudimo sulenkiamo telefono, kaip ir bet kurio kito mobiliojo įrenginio, ekranas gali susibraižyti ar įskilti.
  • Nelenkite prietaiso priešinga kryptimi nei yra numatyta. Tokiu būdu telefonas gali būti nepataisomai sugadintas.
  • Gamintojas nerekomenduoja nuimti apsauginės ekrano plėvelės, nes tai svarbi struktūrinė ekrano dalis. Taip pat nerekomenduojama ant ekrano klijuoti papildomų apsaugų.
  • Nedėkite magnetų šalia telefono. Magnetiniai daiktai, tokie kaip kreditinės ar įvairios leidimų ir įėjimų kortelės, gali sugadinti telefone esantį magnetą.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: