Išteisintas Pasvalio autobusų parko vadovas

Panevėžio apylinkės teismas išteisino tarnybos pareigų neatlikimu kaltintą  UAB „Pasvalio autobusų parko“ vadovą G. M.

Bylos duomenimis, UAB „Pasvalio autobusų parko“ vadovui G. M. buvo pareikštas kaltinimas pirkus  dyzeliną su pristatymu į kuro talpyklas didesne nei rinkos kaina, taip neracionaliai naudojant bendrovės pinigines lėšas, dėl ko UAB „Pasvalio autobusų parkas“ ir Pasvalio rajono savivaldybė patyrė didelę 98 260,04 Eur dydžio materialinę žalą bei didelę neturtinę žalą patyrė valstybė, Pasvalio rajono savivaldybė ir UAB „Pasvalio autobusų parkas“.

Iš bylos duomenų bei teisiamųjų posėdžių metu nustatytų aplinkybių teismas nusprendė, kad G. M. savo veiksmais nesiekė turtinės asmeninės naudos ir neturėjo tokio tikslo. Priimant sprendimą dėl dyzelino pirkimo, apie tai žinojo ir sudarant sutartis dalyvavo bendrovėje už viešųjų pirkimų organizavimą atsakingas darbuotojas. Be to, dyzelino tiekimo įmonės atstovas dėl sutarčių sudarymo ir galimo atsiskaitymo kreipėsi į savivaldybės merą.

Nagrinėjamu atveju G. M. padaryti viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimai, jo neatidumas tarnyboje gali būti įvertinamas drausmine tvarka. Pažeidimai savo mastu, svarba ir kilusiomis pasekmėmis nėra tokie, kad būtų diskredituotas bendrovės direktoriaus vardas, rodyta nepagarba valstybės įstatymams, todėl teismas nusprendė, kad UAB „Pasvalio autobusų parkas“, Pasvalio rajono savivaldybė ir valstybė nepatyrė didelės neturtinės žalos.   

Teismo sprendimu G. M. išteisintas iš kaltinimo nepadarius veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo dienos gali būti apskųstas Panevėžio apygardos teismui.

Panevėžio apylinkės teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: