Pasvalio krašto muziejaus archyvo nuotr.

Istorijai skirta konferencija Pasvalyje

Pasvalyje gruodžio 8 d. vyko konferencija „Iš penkių šimtmečių istorijos: Pasvalio praeities fragmentai“, skirta Pasvalio miesto 525-ąjam gimtadieniui paminėti. Susirinkusius pasveikino muziejaus direktorė Vitutė Povilionienė, dėkojo atvykusiems lektoriaus, kurie suvažiavo iš kitų miestų ir apylinkių. Ji citavo istorinį dokumentą, kuriame ir įtvirtintas Pasvalio miesto įkūrimas.

Sveikino Pasvalio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Stanislovas Kiudis, dėkojo už galimybę susipažinti su miesto praeities puslapiais. Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Gražvydas Balčiūnaitis, konferencijos iniciatorius ir organizatorius, supažindino su renginio metu skaitomais pranešimais.

Pranešimų temos buvo – Gitana Zujienė, Lietuvos istorijos institutas. „Iš Aleksandro Jogailaičio dvaro kasdienybės“. Pranešimas buvo labai išsamus, informatyvus, suteikęs daug naujų duomenų. Lektorius Vigintas Stancelis, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas. „1557 m. Pasvalio sutartys: prielaidos ir pasekmės“. Pranešimas labai informatyvus ir nuotaikingas. Gražvydas Balčiūnaitis, Pasvalio krašto muziejus. „Pasvalio kraštas senuosiuose žemėlapiuose“. Jis pateikė daug vizualinės informacijos, kalbėjo konkrečiai ir suprantamai visiems klausytojams. Dr. Darius Juodis, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centras. „Partizanai – buvę Lietuvos kariuomenės karininkai 1944–1953 m. Buvo pateikti pavyzdžiai iš Pasvalio krašto kovų istorijos.

Prof. dr. Rimvydas Laužikas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas. „Alus Šiaurės Lietuvoje: tarp etnografinės ir dvaro kultūros tradicijų“. Jo pranešimas derėjo ir su dvarų, ir su šiaurės Lietuvos istorinėmis tradicijomis.

 

Ona Striškienė, Panevėžio rajonas


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: