Istorinis įvykis šokio teatrui „Aura“ – laimėtas pagrindinis Rokiškio festivalio prizas

32-ojo Lietuvos profesionaliųjų teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pagrindinį prizą laimėjo Kauno šokio teatro „Aura“ spektaklis „Godos“. Choreografė – Birutė Letukaitė (Lietuva), Anė Ekenes, Pia Holden (Norvegija). O geriausiu spektakliu vaikams pripažintas Šiaulių dramos teatro spektaklis „Kaštonė“, režisierius – Arvydas Lebeliūnas. Žiūrovų prizu džiaugėsi Keistuolių teatras, festivalyje parodęs Aido Giniočio režisuotą spektaklį „Varnas“.

Prizą atsiimti atvykusios „Auros“ teatro atstovės dėkojo rokiškėnams už drąsą: „Godos“ – nuostabus šokio spektaklis. Tobuliau nėra kur. Jis privalo laimėti Auksinį scenos kryžių. Šiuolaikinio šokio spektaklio triumfas Rokiškyje dramos teatro festivalyje yra istorinis įvykis. Nepaisant tikėjimo šiuo spektakliu, tokio aukšto įvertinimo nesitikėjome. Apdovanojimas įkvepia tolimesniems skrydžiams. Pradėję „Godas“ godoti Lietuvos žemėje – Rokiškyje, keliausime po pasaulį: šįvakar šokėjai vieši Italijoje Florencijoje, ruošiamės skrydžiams į Ameriką, spektaklį rodys Sietle“.

Į pagrindinį prizą taip pat pretendavo „Meno forto“ spektaklis „Bado meistras“, režisuotas Eimunto Nekrošiaus. Šešių festivalio komisijos narių nuomonės pasiskirstė po lygiai, todėl prizą nulėmė komisijos pirmininko režisieriaus Gyčio Padegimo balsas, o jis pasirinko šokį. „Rokiškio festivalis išgarsės kaip vertinantis inovatyvų meną “, – sakė režisierius. „Bado meistrui“ skirtas specialus žiuri prizas už aukštą teatrinę kultūrą ir profesinį meistriškumą.

Komisijos pirmininkas G. Padegimas mano, jog Rokiškio festivalis unikalus tuo, kad jame pagerbiami ir scenos grandai, ir jaunimas. „Nereikia laukti, kada jaunimas asens, nukarš ir nebegalės ateiti pasiimti prizo. Naująją aktorių kartą reikia pastebėti ir įvertinti dabar, kad jie stengtųsi ir vaidintų teatro scenoje, o ne vestų komercinius vakarėlius“, – įsitikinęs G. Padegimas.

Kaip manote, ar šokio spektaklis dramos teatro festivalyje „Vaidiname žemdirbiams“ vertas pagrindinio prizo?

Festivalio akimirkos – šios svetainės nuotraukų galerijoje.
Dalia Zibolienė

Rokiskis


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply