Išvyka į Pasvalio muziejų

Įspūdinga išvyka į Pasvalio muziejų lapkričio 27 dieną  gali pasigirti  Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro 9/10 ir 5 lavinamųjų klasių mokiniai. Edukacinė programa pagal kultūros pasą “Tas sijonų margumas ir blynų gardumas“ sužavėjo  mokinius, mokytojas ir savanorį iš Turkijos Necdet. Mokiniai daug sužinojo apie Lietuvos etnografinius regionus,  tautinės aprangos skirtumus , teko atlikti užduotėlę knygelėje atpažinti suvalkiečių, žemaičių , aukštaičių , dzūkų, bei Mažosios Lietuvos tautinius rūbus, pabandyti užsirišti aukštaitišką nuometą, pasipuošti juo  ir pasijausti lietuvaitėmis, tokiomis kokios buvo senovėje.

Dar viena įdomi užduotėlė, tai sudėti dėlionę iš kaladėlių, kuriose taip pat žmonių nuotraukos su įvairių regionų rūbais. Tai komandinis darbas, pareikalavęs bendradarbiavimo, susikaupimo ir susiklausymo. Bet kai dirbi drauge, rezultatai pasiekiami greitai, o pati užduotis suteikė gerų emocijų. Tačiau pati linksmiausia dalis paragauti čirvinių  blynų su arbata.  Po intensyvių veiklų, tai puikiai atpalaidavo ir buvo laiko aptarimui, kaip mums sekėsi.

Mūsų viešnagė Pasvalyje nesibaigė, keliavome pas savo draugus Pasvalio Riešuto mokyklos mokinius, kurie mūsų laukė ir kepė  draugystės pyragą. Tai nuostabus bendravimas , šiltas priėmimas, kurį mums surengė mokytoja Rasa su mokiniais. Ačiū jiems.

Kultūros pasas  – tai didelė paspirtis ir galimybės mokiniams plėsti žinias, pamatyti naujų dalykų ir patirti naujų įspūdžių.

Panevėžio ,,Šviesos“ specialiojo ugdymo centro mokytojos metodininkės Olga Venislovienė ir Jurgita Makarovienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: