Išvykstate studijuoti – pristatykite akademinę pažymą

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyrius primena studentams, pasirinkusiems studijas Europos Sąjungos (ES), Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose: išvykstant mokytis ligonių kasai reikia pristatyti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir mokymo įstaigos, kurioje studijuosite, išduotą akademinę pažymą (originalą). Pažymoje turi būti nurodyta, kad tikrai esate tos aukštosios mokyklos studentas.

Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ES dieniniuose skyriuose besimokantys studentai draudžiami vieniems mokslo metams, todėl pažymą iš ES, Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštosios mokyklos TLK reikia pristatyti kiekvienais mokslo metais. Pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip pirmą mokslo metų dieną, joje turi būti nurodyta einamųjų mokslo metų pradžios data. Jei studentas neturi galimybių reikiamų dokumentų TLK pristatyti pats, juos gali atsiųsti registruotu laišku – draustumo laikotarpis bus nustatytas pagal atsiųstos pažymos duomenis.

Svarbu žinoti, kad abiturientams atsiųsti kvietimai studijuoti užsienio šalių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose neatstoja akademinės pažymos – PSD Lietuvoje pratęsiamas tik tuomet, kai asmuo garantuotai tampa ES aukštosios mokyklos dieninio skyriaus studentu. Atsiųstas kvietimas mokytis nepatvirtina, kad abiturientas tikrai yra konkrečios mokyklos studentas – kvietimus jam gali būti atsiuntusios kelios aukštosios mokyklos.

Panevėžio TLK primena, kad vasarą mokslus baigę moksleiviai ir nuolatinių (dieninių) skyrių studentai PSD valstybės lėšomis yra draudžiami iki vasaros pabaigos – rugpjūčio 31 d. imtinai. Jei mokslo metai Europoje prasideda vėliau nei rugsėjį, kad PSD nenutrūktų, laikotarpiui nuo rugsėjo 1 d. iki mokslo metų pradžios reikia apsidrausti savarankiškai.

Svarbu žinoti, kad išvykus į praktiką Europoje jau baigus studijas, studento statuso netenkama, tad PSD įmokas reikia susimokėti kas mėnesį pačiam. Atliekant praktiką Europoje studijų metu, visus nuolatinių (dieninių) skyrių studentus PSD draudžia valstybė.

Studijuojantieji ne ES ir ne Europos ekonominės erdvės šalyse valstybės lėšomis nedraudžiami. Be to, valstybės lėšomis nedraudžiami Europoje besimokantys moksleiviai iš Lietuvos, jei jiems daugiau nei 18 metų.

Panevėžio TLK atkreipia dėmesį, kad išvykstant studijuoti į Europą, nereikia deklaruoti išvykimo iš Lietuvos. Deklaravus išvykimą, prarandamas nuolatinio Lietuvos gyventojo statusas ir netenkama teisės draustis PSD Lietuvoje. Išvykimą deklaruoti reikia tik tuomet, kai planuojama nuolat gyventi svetur ar dirbti ten ilgiau kaip 6 mėnesius.

 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *