Italijos „Etea Group“ investuoja 25 mln. eurų į gamyklą Panevėžyje

Italijos įmonių grupė „Etea Group“ savo plėtrai pasirinko Panevėžio pramonės rajoną, kuriame statys modernią etilo alkoholio gamyklą. Į ją italai investuoja 25 mln. eurų. Planuojama, kad naujoji gamykla veiklą pradės 2021 metų pabaigoje, o jos metinė apyvarta sieks apie 20 mln. eurų.

Per metus visą parą veiksiančioje gamykloje bus pagaminama apie 40 mln. litrų grynojo etilo alkoholio farmacijos ir kosmetikos pramonei bei grūdinio natūralaus etilo alkoholio maisto pramonei. Planuojama, kad gamykla Panevėžyje sukurs iki 25 darbo vietų.

Žaliava produkcijos gamybai bus gaunama iš greta esančios bendrovės „Roquette-Amilina“ gamyklos. Aukštos pridėtinės vertės produktui „Etea LT“ naudos tik krakmolo gamybos likučius. Žaliavos naujajai gamyklai iš „Roquette-Amilina“ gamyklos bus tiekiama uždaru ciklu, specialiu vamzdžiu.

„Panevėžys yra vienas iš pagrindinių Lietuvos pramonės centrų su išvystyta infrastruktūra ir mūsų veiklai reikalingos žaliavos tiekimo pajėgumais. Tai sudaro palankias sąlygas mūsų plėtrai, kurią lemia Europoje nuolat auganti iš grūdų gaunamo etilo alkoholio paklausa. Šio produkto eksportas didins Lietuvos matomumą naujose verslo rinkose“, – teigia bendrovės „Etea LT“ direktorius Giuseppe Frandino.

G. Frandino sako, kad šiuolaikiška aukščiausius aplinkosaugos reikalavimus atitinkanti gamykla bus naudinga Panevėžio ir visos Lietuvos ekonomikai – į regioną bus pritraukta ekspertų patirtis, sukurtos darbo vietos specialistams, samdomi vietos rangovai ir tiekėjai, mokami mokesčiai į valstybės biudžetą.

Naujoji gamykla planuojama statyti Panevėžio J. Janonio gatvėje, buvusios automobilių kompresorių gamyklos „Aurida“ teritorijoje. Gamyklos statybos ir veiklos poveikio aplinkai vertinimą atlieka bendrovė „Sweco Lietuva“.

„Etea Group“ žemės ūkio srityje veikia nuo 1961 metų. Įmonių grupės veikla apima maisto, pašarų ir pramonės sektoriams skirtų produktų gamybą ir pardavimą, prekybą grūdais, atsinaujinančių išteklių energetiką bei inžineriją. Grupė veikia Italijoje, Didžiojoje Britanijoje, Albanijoje, Rumunijoje ir Serbijoje, kuriose iš viso valdo 17 gamyklų.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: