Italijos ir Vokietijos karinės pajėgos tęsia NATO oro policijos misiją: 2021 m. toliau patruliuos Baltijos šalių oro erdvėje

Italija  ir Vokietija 2021 metais tęsia dalyvavimą NATO oro  policijos misijoje  Baltijos šalyse. Nuo rugsėjo pradėję patruliavimą  Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvėje, italų ir  vokiečių kariai su naikintuvais „Eurofighter Typhoon“ nuo sausio 1 d. toliau vykdys NATO oro policijos Baltijos šalyse užduotis, saugos oro erdvę ir demonstruos Aljanso solidarumą regione.  55-ajai misijos rotacijai toliau iš Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Šiauliuose  vadovaus Italija, o sustiprinimą iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje teiks Vokietija.

Gruodžio  viduryje  Aviacijos bazėje Šiauliuose surengta simbolinė Italijos kontingentų  pasikeitimo ceremonija,  kurioje Italijos karinių oro pajėgų kontingento Šiauliuose vadas pulkininkas  Antonio Di Matteo pabrėžė, kad saugodami Baltijos šalių oro erdvę  kartu su Vokietijos  pilotais  sėkmingai prisideda prie kolektyvinės gynybos ir atgrasymo Baltijos regione.

„Nuo atvykimo į  Šiaulius rugsėjį mano vadovaujamas kontingentas, kurį sudaro apie 120 karių iš įvairių  Italijos kariuomenės dalinių,  ypač profesionaliai vykdo NATO misiją patruliuodami oro erdvėje virš Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Per tą laiką  mūsų  naikintuvai 20 kartų kilo reaguodami į priartėjamus prie NATO rytinių oro erdvės, taip užtikindami kolektyvinę gynybą ir atgrasymą – sakė plk.  A. Matteo.  –  Vadovavimą  54-ajai  NATO oro  policijos misijos rotacijai  baigėme  ir toliau be pertraukos  misiją  tęsime  iki balandžio pabaigos išlaikydami savo aukščiausią standartą“ .

„Visos Lietuvos vardu dėkoju Italijos kariams už saugų dangų ir discipliną veikiant šiandieninėje situacijoje ir žiūrint į koronaviruso pandemiją ne kaip į kliūtį, o kaip į naują realybę, kurioje privalome nenutrūkstamai vykdyti mums iškeltus uždavinius“,  –  Italijos  kariams  padėkojo  Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas  pulkininkas Dainius  Guzas. 

Italijos karinių pajėgų pilotų skrydžius kontroliuoja NATO šiaurinis Jungtinis oro operacijų centras Uedeme, o taktiniu lygmeniu – trys Baltijos šalyse (Vilniuje, Taline ir Lielvardėje) veikiantys Valdymo ir pranešimų centrai, kurie nuolat perduoda radarų duomenis, o iš jų sudaromas atpažintas oro erdvės paveikslas – tai  padeda užtikrinti nuolatinį oro situacijos regione stebėjimą. Tuo  tarpu Aviacijos bazėje Šiauliuose Italijos antžeminės priežiūros personalas, operatoriai ir paramos paslaugų specialistai nepertraukiamu 24/7 ritmu  užtikrina, kad naikintuvai būtų parengti kilti, o priimančioji šalis Lietuva rūpinasi gyvenimiškais dislokuoto dalinio poreikiais.    

Be   NATO oro policijos funkcijų, italų ir vokiečių kariai taip pat dalyvauja  bendrose treniruotėse su Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitais sąjungininkais regione.  „Mūsų vykdomas  skrydžių operacijas papildo ypač vertingos pratybos ir  treniruotės, kurias remiame ir jose dalyvaujame , – sako pulkininkas Di Matteo.  –  Mano vadovaujama komanda, bendradarbiaudama su kitomis sąjungininkėmis ir partnerėmis Baltijos rajone,  oro policijos užduotis atlieka drauge su  kolegomis Vokietijos karinių oro pajėgų  „Eurofighter“  naikintuvų pilotais, artimosiosios  aviacinės paramos užduotis  vykdome   kartu su Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje  dislokuotų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių oro atakos valdymo specialistais,  taip pat  mano kariai  prisideda ir prie karinių jūrų  pajėgų mokymų Baltijos jūroje. Tuo mes didiname savo  integraciją ir bendradarbiavimą su NATO sąjungininkėmis ir taip prisidedame prie saugumo palaikymo regione“.

Vykdydami misiją  Italijos ir Lietuvos kariai  griežtai laikosi   COVID-19 prevencijos rekomendacijų. „ Taip mes  ne tik apsaugojome savo personalą, bet ir Baltijos sąjungininkes. Esame pasirengę šią misiją tęsti  ir 2021 metais,“ –  sako  NATO oro policijos misijos  rotacijai vadovaujantis Italijos kariuomenės pulkininkas  A. Di Matteo.

NATO oro  policijos misija  Baltijos šalyse nenutrūkstamai vyksta nuo 2004 m.  Lietuvai, Estijai ir Latvijai tapus NATO aljanso narėmis. Po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje 2014 metais, ši NATO misija Baltijos šalyse buvo sustiprinta.  Joje budintys sąjungininkų naikintuvai  kyla perimti prie Baltijos valstybių oro erdvės priartėjusių Rusijos naikintuvų, kurie dažnai nesilaiko tarptautinių saugios aviacijos taisyklių.

Tęstinį ir efektyvų oro policijos koordinavimą ir valdymą virš Baltijos valstybių užtikrina NATO vadavietės Ramšteine ir Monse, o pajėgumus skiria sąjungininkės.  Nenutrūkstama  NATO oro policijos misija  Baltijos šalyse demonstruoja NATO vienybę ir sąjungininkų bendrą ryžtą  sąjungininkų gynybai ir atgrasymui.

Nuotraukose:   KOP Aviacijos bazėje Šiauliuose surengta Italijos karinių oro pajėgų  dalyvaujančių  NATO  oro policijos misijoje  pasikeitimo ceremonija. Misiją baigusiems kariams plk. D. Guzas, dėkodamas  už puikiai atliktą misiją, įteikė medalius už pasižymėjimą.  Baigę 54-ąją rotaciją Italijos kariai be pertraukos perėmė vadovavimą 55-ajai misijos rotacijai.  


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: