AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

Šiandien J. Miltinio dramos teatre įteikti Seimo įsteigti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Panevėžio miesto savivaldybės ir Kraštotyros muziejaus organizuojamame renginyje garbingus apdovanojimus įteikė LR Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

„Džiaugiuosi matydamas Jus susirinkusius į iškilmingą medalių “Tarnaukite Lietuvai” įteikimo ceremoniją. Minint Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį simboliška ir prasminga prisiminti Bitę – rašytoją, filantropę, iškilią visuomenės ir politikos veikėją, palikusią gilų pėdsaką atsikuriančios demokratinės valstybės aušroje. Šiandien čia apdovanosime žmones, kurių darbai – tai gražus ir prasmingas jos veiklos tęsinys. Mielieji, Jūsų dėka Bitės puoselėtos idėjos ir vertybės gyvena toliau. Jūsų dėka kuriama ir rašoma šviesi šiandieninės Lietuvos istorija. Ačiū Jums. Sveikinu visus, kuriems netrukus bus įteikti apdovanojimai. Sveikinu visus čia susirinkusius ir linkiu gražaus renginio“, – sveikindamas laureatus sakė miesto meras Rytis Račkauskas.

Šiemet už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą apdovanojami panevėžietis visuomenininkas Julius Beinortas, etninių kultūrų specialistė Elena Bradūnaitė-Aglinskienė, kraštotyrininkas Romas Kaunietis, etnografas Algirdas Svidinskas.

Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą – literatūrinių projektų kuratorė ir mecenatė Rūta Elijošaitytė-Kaikarė, verslininkas Ruslanas Linevas, kultūros veikėja Karolina Masiulytė-Paliulienė, senovinės technikos muziejaus įkūrėjas Justinas Stonys.

Už savanorystės kultūros sklaidą – Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė, kraštotyrininkas Algimantas Stalilionis, Kelmės Kražantės progimnazijos pradinių klasių mokytoja Lina Šimkevičienė, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilalės filialo pirmininkė Teresė Ūksienė.

Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes, – LRT radijo vyresnioji muzikos redaktorė Jūratė Katinaitė ir LRT kultūros laidų vyriausioji redaktorė Jolanta Kryževičienė, literatūros almanacho „Varpai“ vyriausiasis redaktorius, rašytojas Leonas Peleckis-Kaktavičius, istorikė Aldona Vladislava Vasiliauskienė.

Iškilmingo renginio organizatoriai – Panevėžio miesto savivaldybė ir Kraštotyros muziejus.

Komunikacijos skyrius

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.