Įteiktos kultūros ir meno premijos

Spalio 26 dieną Panevėžio Dailės galerijoje vyko parodos „Aukštaitijos dailė 2016. Karštas taškas“ atidarymas ir Panevėžio kultūros ir meno premijų įteikimo ceremonija. Šiemet Panevėžio miesto savivaldybė pirmąkart skyrė premijas kultūros ir meno kūrėjams už miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą.

„Panevėžys turi iškilių, žinomų ir veiklių kultūros ir meno žmonių. Todėl tikrai džiaugiuosi, kad Kultūros ir meno taryba vargo, rinkdama geriausius iš geriausių. Tai reiškia, kad kultūra ir menas Panevėžyje turi vertę. Šiemet pirmą, bet tikrai ne paskutinį kartą įteikiamos premijos tiems, kurių darbai, veikla, kurie patys yra tapę Panevėžio kokybės ženklu. Nuoširdžiai sveikinu tapusius Kultūros ir meno premijos laureatais. Dėkoju Jums už tai, ką esate nuveikę ir už tai, ką dar padarysite garsindami Panevėžio vardą. Kuo geriausios sėkmės ateityje, veiklose ir projektuose“, – sveikindamas linkėjo miesto meras Rytis Račkauskas.

Ilgametei Dailės galerijos direktorei Jolantai Lebednykienei premija įteikta už daugiau kaip 25 metus trukusį vadovavimą didžiausiai regiono galerijai, tarptautinių keramikos simpoziumų organizavimą ir pristatymą, unikalios šamoto keramikos kolekcijos atsiradimą ir plėtrą, projektinę veiklą, miesto, Aukštaitijos dailės, menininkų ir projektų populiarinimą, miesto ir visos Lietuvos vardo garsinimą.

Dailininkui Ramūnui Grikevičiui premija skirta už personalines parodas, dalyvavimą prestižiniuose tarptautiniuose konkursuose, grupinėse parodose, meno mugėse, už idėjas ir jų įgyvendinimą puošiant Panevėžio miestą bei indėlį į dailės pedagogiką.

Premija už Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalą „Senvagė“, atgaivintą po 24 metų, įvertinta jo kūrybinė grupė – Liuda Jonušienė ir Asta Radvenskienė. L. Jonušienė, be žurnalo rengimo, rašo eiles, romanus, esė, pjeses, tekstus reprezentaciniams miesto ir rajono leidiniams, scenarijus vaizdo filmams. A. Radvenskienė yra ne tik „Senvagės“ žurnalo dailininkė, bet ir spaudos dizainerė, apipavidalinusi ir parengusi per 20 knygų ir meninių albumų.

Parodoje „Aukštaitijos dailė 2016. Karštas taškas“ eksponuojami penkiasdešimt penkių Aukštaitijos dailininkų kūriniai. Pasak projekto vadovės, gausus dalyvaujančių menininkų ir jų atstovaujamų dailės žanrų skaičius, išsiplėtusi dalyvių geografija rodo siekį menine forma kalbėti apie asmenybę aktualybėje ir kartu sudaro galimybę plačiau apžvelgti regiono dailės lauką.

Parodos atidarymo metu pristatytas ir projekto leidinys – kultūros aktualijų laikraštis „Karštas taškas“.


Komunikacijos skyriaus ir Dailės galerijos informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

One Comment

  • Ramūnas yra didis menininkas.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *