Įteiktos regalijos naujam Garbės piliečiui

Panevėžio rajono savivaldybėje paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tęsiant jau 16-tus metus gyvuojančią tradiciją Vasario 16-ąją rengiamas iškilmingas Savivaldybės tarybos posėdis, kuriame su pagarba prisimenama ši reikšminga tautos istorijos data ir įteikiamos regalijos naujam Garbės piliečiui.

Už ypatingus kūrybinius nuopelnus bei išskirtinį indėlį meno ir kultūros srityje, tautos istorinės ir kultūrinės savimonės budinimą šiemet šis titulas suteiktas Vadokliuose gyvenančiam krašto patriotui, garsiam Lietuvos skulptoriui, profesoriui, Lietuvos šaulių sąjungos nariui Gediminui Karaliui. Iškilmės vyko skulptoriaus gimtinėje.

Po šv. Mišių Vadoklių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje renginys persikėlė į Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų namus.

Iškilmėse dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės vadovai, Garbės piliečiai, Seimo nariai Guoda Burokienė, Petras Nevulis, Savivaldybės administracijos darbuotojai, Vadoklių bendruomenės nariai, rajono bendruomenių atstovai, seniūnai ir seniūnaičiai, rajono gyventojai, Lietuvos šaulių sąjungos nariai, kiti svečiai.

Tarybos posėdis pradėtas sugiedant Lietuvos himną. Sveikinimo kalboje Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis visiems linkėjo vienybės, orumo ir išminties, puoselėjant ir kuriant Tėvynę Lietuvą, jos gerovę.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtą pranešimą „Vasario 16-osios Lietuva: idėjos ir įamžinimas“ pristatė istorijos ir humanitarinių mokslų daktaras Mindaugas Nefas.

Posėdžio dalyviai ir svečiai pasidalijo mintimis apie šią tautos istorijai reikšmingą dieną, vieni kitus sveikino prasmingos ir gražios šventės proga.

Antrasis posėdžio klausimas tradiciškai skirtas Garbės piliečio vardo suteikimo ceremonijai. Savivaldybės mero pavaduotojas Garbės piliečio vardo suteikimo komisijos pirmininkas Antanas Pocius perskaitė Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo šis titulas suteikiamas skulptoriui G. Karaliui.

Savivaldybės vadovai įteikė nominantui Garbės piliečio regalijas, pažymėjimą ir ženkliuką.

G. Karalius yra vienas pirmųjų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų. Jo skulptūros puošia mūsų šalies miestų ir Austrijos erdves. Už nuopelnus Sąjūdžio metais patriotas apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, yra aktyvus Lietuvos šaulių sąjungos narys.

Centrinės Vadoklių aikštės veidu tapo G. Karaliaus sukurta skulptūra Vyčio apygardos partizanams atminti. Joje pavaizduotas žirgas puikuojasi ir skulptoriaus kurtoje Vadoklių heraldikoje – herbe bei vėliavoje.

Profesoriaus iniciatyva Vadokliuose šiuo metu statomas jo sukurtas paminklas, skirtas Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams atminti.

Dėkodamas už suteiktą Garbės piliečio vardą ir gausius sveikinimus, menininkas sakė, kad didžiuojasi suteiktu titulu.

„Labai svarbu suvokti ir išlaikyti garbės, vienybės ir doros sampratą. Ji turi būti žmogaus širdyje, kūryboje, darbuose. Džiaugiuosi Garbės piliečio vardą gaudamas Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, tai prasminga ir simboliška“, – sakė G. Karalius.

Skulptoriaus įsitikinimu, žinoti savo tautos praeitį yra šventa kiekvieno piliečio pareiga, o budinti ir kelti tautiečių savimonę, istoriją įprasminant darbais, – didi menininko misija.

Tautišką renginio dvasią sustiprino nuotaikinga Vadoklių kultūros centro meno mėgėjų kolektyvų ir grupės „Nešpėtni bernai“ muzikinė programa, atlikėjo Vaido Dzežulskio dainos. Lietuviškais ir pasaulio muzikos motyvais suskambusios dainos šventės dalyvių širdyse atgaivino Tėvynės meilės ir pagarbos tautos istorijai jausmus.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: