Įtempta savaitė baigta puikia pergale Pasvalyje

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (17/5) klubas, išvykoje 84:76 (28:19, 12:17, 23:18, 21:22) antrą kartą šiame sezone nugalėjęs Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (9/13) komandą.

Geriau susitikimą pradėję šeimininkai sužaidus 2 minutes dar pirmavo (8:4), bet tada „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 11:0 ir atitrūko – 15:8. Nors likus 2 minutėms pasvaliečiai priartėjo (19:22), Mindaugo Lukauskio bei Žygimanto Janavičiaus tritaškiai leido panevėžiečiams kėlinį baigti turint 9 taškų persvarą – 28:19.

Darjušas Lavrinovičius dvitaškiu pradėjo antrąjį kėlinį (30:19), bet „Pieno žvaigždės“ atsakė spurtu 8:0 ir beveik ištirpdė turėtą deficitą – 27:30. Toks skirtumas buvo ir 16-ąją minutę (29:32), bet tada „Lietkabelis“ įmetė 6 taškus be atsako ir vėl susigrąžino solidesnį pranašumą – 38:29. Likusias kelias minutes geriau sužaidė pasvaliečiai, kurie pirmąją mačo dalį baigė turėdami 4 taškų atsilikimą – 36:40.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai ėmė kvėpuoti į nugaras panevėžiečiams, kai skirtumas nuolat svyravo tarp 2 ir 4 taškų. „Lietkabeliui“ pavyko kiek atsiplėšti, kai buvo laimėta atkarpa 6:0 – 56:47. Likus kiek mažiau nei 2 minutėms svečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (59:49), tačiau 5 iš eilės „Pieno žvaigždžių“ taškai leido priartėti – 54:59. Paskutinei „Lietkabelio“ atakai buvo vos 0,5 sekundės, bet ji išnaudota idealiai – Tadas Rinkūnas pakabino kamuolį Gintarui Leonavičiui ir šis dviem taškais baigė kėlinį – 61:54.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus 2 minutėms Derriko Low dvitaškis su pražanga sumažino atsilimimą (61:66), bet „Lietkabelio“ atkarpa 10:0 leido įgyti rekordinį pranašumą – 76:61. Čia pat „Pieno žvaigždės“ įmetė 8 taškus be atsako ir taip sugrąžino intrigą – 69:76. Daugiau Kazio Maksvyčio auklėtiniai varžovams artėti neleido, o Egidijaus Dimšos nesportinę pražangą dviem taškais pavertęs Benas Madgenas įtvirtino pergalę.

„Pieno žvaigždės“: Evaldas Žabas 24 (4/6 tritaškiai), Andrejus Agafonovas 18, Derrickas Low 12 (6 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 19, Kšištofas Lavrinovičius 17 (3/5 tritaškiai), Simas Galdikas 14, Lorenzo Williamsas 11.