Įtempta situacija ir Panevėžio A.Banzos socialinių paslaugų namuose

Iki Naujųjų situacija Panevėžio A.Banzos socialinių paslaugų namuose buvo palyginti rami, nors pasitaikė pavienių vaikų užsikrėtimų COVID-19 viruso atveju, tačiau jie sirgo palyginti lengvai ir iki šiol neigia akivaizdžią grėsmę. Po švenčių „covidas“ puolė labiausiai pažeidžiamiausius senjorus. Laimei giltinė į šią įstaigą, kaip Jotainiuose ar kitur, dar neįsisuko.

Pasak A.Banzos socialinių paslaugų namų direktoriaus Sigito Juodzevičiaus šiuo metu sega 20 iš 40 įstaigoje gyvenančių senjorų, kurie yra vyresni nei 80 metų ir maždaug pusė iš kurių nesikelia iš patalo. Be to serga 7 iš 25 darbuotojų.

„Situacija įtempta, turime problemų. Šiaip ėmėmės visų įmanomų priemonių, atskyrėme zonas, testavome darbuotojus ir sužinoję, kad kas nors iš darbuotojų šeimos narių negaluoja juos siųsdavom į namus. Tačiau veikiausiai viena, simptomų neturėjusi ir nuo sergančio vyro užsikrėtusi darbuotoja, infekciją atnešė ir į mūsų įstaigą, o tada viskas ir prasidėjo. Juk senolių dabar niekas nelanko ir aišku, kad jie niekur neišeina, todėl iš išorės jie patys negalėjo užsikrėsti“,- dėstė S.Juodzevičius.

Pats prieš porą mėnesių ne darbe ar kermošiuje, o laidotuvėse užsikrėtęs ir namuose karantinevęsis bei persirgęs pats S.Juodzevičius sakė, jog situacijos prognozuoti neįmanoma. Jo žodžiais, jaunas žmogus po dviejų savaičių net be papildomo testo jau gali grįžti į darbą, o su senoliais yra visiškai kitaip ir niekas nežino kaip nuspręs Dievulis ir kokį jis priims galutinį sprendimą.

„Ateina gydytojai, turime visas gydymo priemones, vaistus, deguonies kvėpavimo aparatus, tačiau niekas nežino kuo viskas baigsis. Baisiausia, kad akivaizdaus pavojaus akivaizdoje jaunimas problemos nemato ar nenori matyti, ją neigia ir traktuoja kaip bajerį“- sakė S.Juodzevičius.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: