Itin žiaurūs nusikaltimai atskleisti žaibiškai

Praėjusios dvi savaitės Panevėžio apskrityje pažymėtos nesuvokiamu žmonių žiaurumu. Pareigūnai, pradėję ikiteisminius tyrimus, juos perkvalifikavo į sunkius ir labai sunkius nusikaltimus.

Spalio 8 d. E. M., gimęs 1967 m., gyvenantis Panevėžyje, Amerikos gatvėje, nužudė draugą, gimusį 1977 m., kelis kartus trenkdamas žarstekliu per galvą. Nustatyta, kad, prieš iškviečiant policiją, įtariamasis kanalizacijos šulinyje paslėpė nusikaltimo įrankį, bandė atsikratyti kitais nusikaltimo pėdsakais. Apie negyvą žmogų savo kieme vyras policijai pranešė tik išsiblaivęs ir sukūręs įtikinamą pasakojimą apie nelaimingą atsitikimą. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 132 str. („Neatsargus gyvybės atėmimas“) pradėtas ikiteisminis tyrimas perkvalifikuotas į LR BK 129 str. 1 d. („Nužudymas“). Įtariamajam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams.

Spalio 12 d. maisto prekių parduotuvėje Panevėžyje, Senamiesčio gatvėje, V. S., gimęs 1957 m., peiliu sužalojo J. K., gimusį 1956 m., kuriam nustatyta pjautinė žaizda kakle su apatinio gomurio pradūrimu ir burnos ertmės sužalojimu, durtinė žaizda pilve su plonosios žarnos perdūrimu, durtinė žaizda krūtinėje, perdurtas plautis. Įtariamasis V. S. neteistas, tačiau policijai žinomas dėl įvairių smulkių nusikaltimų. Nukentėjusysis J. K. teistas ir policijai puikiai žinomas dėl smurtinių nusikaltimų. Spalio 15 d. J. K. ligoninėje mirė. Ikiteisminis tyrimas perkvalifikuotas į LR BK 129 str. 1 d. („Nužudymas“). Įtariamajam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas 3 mėnesiams.

Spalio 13 d. Pasvalio r., Saločių miestelyje, neblaivus (nustatytas 2,18 prom. girtumas) vyras, gimęs 1965 m., namuose benzinu apipylė savo žmoną, gimusią 1970 m. Moteris dėl kūno nudegimo paguldyta į ligoninę. Įtariamasis, policijai žinomas dėl administracinių pažeidimų, suimtas 10 parų, jam pareikšti įtarimai dėl pasikėsinimo nužudyti.

Spalio 17 d. 10.24 val. gautas pranešimas, kad Panevėžyje, Skaistakalnio parke, Žagienės upelyje rastas vyro kūnas su smurto žymėmis ant veido ir kūno. Nustatyta, kad tai 1972 metais gimęs G. K., be pastovios gyvenamosios vietos. Vyras policijai buvo žinomas dėl administracinių pažeidimų – vagiliavimo, girto pasirodymo viešojoje vietoje ir pan. Nors tiksli vyro mirties priežastis paaiškės teismo medicinos ekspertams atlikus autopsiją, tačiau dvejonių dėl to, kad mirtis smurtinė, nekyla.

Policijos pareigūnai, atidžiai atlikę įvykio vietos apžiūrą, surado vietą, kur vyras buvo mirtinai sumuštas. Profesionaliai nusikaltimo vietoje dirbę pareigūnai iškart pastebėjo kūno vilkimo žymes nuo žmogžudystės vietos upelio link, kurios įrodo, kad nusikaltimą buvo mėginta paslėpti, atsikratant kūno. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai tikrino visas įmanomas nusikaltimo versijas ir jau tos pačios dienos vakarą nustatė įtariamųjų ratą. Spalio 17 dieną buvo sulaikytas vienas įtariamųjų – 1993 m. gimęs panevėžietis A. A.

Tęsdami intensyvų tyrimą, pareigūnai ir toliau rinko įkalčius, tikrino įtariamųjų alibi, analizavo rastus įrodymus. Nepertraukiamas pareigūnų darbas greitai davė rezultatų – spalio 19 d. vakare sulaikyti dar trys įtariamieji – du policijai žinomi 17-mečiai ir iki šiol nenusikaltęs 18-metis D. S.

Pareigūnams apklausus įtariamuosius, paaiškėjo, kad nužudytasis G. K. jaunuoliams užkliuvo be jokios priežasties. Nepažinodami aukos, neturėdami jokio motyvo ar preteksto, įtariamieji iš chuliganišku paskatų itin žiauriai smurtaudami mirtinai sumušė 33 metų vyrą. Norėdami nuslėpti įvykdytą nusikaltimą, jaunuoliai ne tik nutempė ir įmetė kūną į upelį, bet ir planavo jį sudeginti. Įtariamieji duoda parodymus. Šiuo metu pareigūnai kartu su prokurorais nustatinėja jaunuolių vaidmenį įvykio metu, tikslina, kokius veiksmus kuris iš jų atliko. Aiškinasi, ar jų atlikti veiksmai atitinka LR BK 129 str. 2 d. papildomo punkto požymius dėl itin žiauraus ar kankinančio elgesio įvykdant nusikaltimą.

Visiems keturiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai dėl labai sunkaus nusikaltimo – žmogžudystės. Spalio 19 d. A. A. teismas skyrė kardomąją priemonę – suėmimą 10 parų, spalio 21 d. 17-mečiams – 2 mėn., 18-mečiui – lengvesnę kardomąją priemonę.

Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: