Įvairių akmenų ir brangakmenių savybės

Tūkstantmečius žmonės naudojo brangakmenius ne tik dekoratyviniais tikslais. Tiek senovės, tiek dabartinių laikų žmonės tiki, jog įvairūs akmenys gali turėti gydomųjų savybių. Čia apžvelgsime populiariausių brangakmenių charakteristikas bei reikšmes.

Gimimo mėnesio akmenys

Kiekvienas gimimo mėnuo turi konkretų akmenį, kuris gali padėti tą mėnesį gimusiajam atskleisti geriausias savo savybes.

 • Sausis – granatas. Granatas saugo jį nešiojantį asmenį kelionių metu.
 • Vasaris – ametistas. Ametistas stiprina santykius ir suteikia jo nešiotojui drąsos.
 • Kovas – akvamarinas. Akvamarinas gydo širdies, kepenų ir skrandžio ligas.
 • Balandis – deimantas. Deimantas – amžinos meilės simbolis, suteikiantis drąsos.
 • Gegužė – smaragdas. Smaragdas siejamas su vaisingumu, atgimimu ir meile.
 • Birželis – perlas. Perlai – tyrumo simbolis.
 • Liepa – rubinas. Rubinas saugo savo nešiotoją nuo blogio, yra meilės ir aistros simbolis.
 • Rugpjūtis – peridotas. Peridotas simbolizuoja stiprybę.
 • Rugsėjis – safyras. Safyras saugo nuo blogio ir apsinuodijimo, simbolizuoja tyrumą ir išmintį.
 • Spalis – opalas. Opalas simbolizuoja ištikimybę ir pasitikėjimą.
 • Lapkritis – topazas. Topazas simbolizuoja meilę ir prisirišimą, suteikia nešiotojui jėgų ir intelekto.
 • Gruodis turkis. Turkis – meilės, laimės ir sėkmės talismanas, atpalaiduojantis protą ir saugantis nuo blogio.

Akmenys pagal zodiako ženklą

Kaip ir gimimo mėnesiai, taip ir zodiako ženklai turi savo akmenis, pasižyminčius ypatingomis savybėmis.

 • Avinaskraujo akmuo gyvybingumui ir veiksmui.
 • Jautis safyras saviraiškai ir tiesai.
 • Dvyniai agatas pusiausvyrai ir stabilumui.
 • Vėžys smaragdas meilei ir gerumui.
 • Liūtas oniksas stiprybei ir ramybei.
 • Mergelė karneolis pasitikėjimui savimi ir aistrai.
 • Svarstyklės peridotas spindesiui ir tikslui.
 • Skorpionas topazas stiprybei ir intelektui.
 • Šaulys turkis gerovei ir sėkmei.
 • Ožiaragis rubinas apsaugai ir gyvybingumui.
 • Vandenis granatas gyvybingumui ir aistrai.
 • Žuvys ametistas ramybei ir atjaunėjimui.

Chrizoprazo nauda

Chrizoprazas skatina bendravimą, stabilumą, pusiausvyrą, tiesą, ištikimybę ir kūrybiškumą. Šis akmuo ugdo meilę ir džiaugsmą, sumažina egoizmą, padeda atleisti, lengvina depresiją ir nerimą. Chrizoprazas atneša saugumą, nuveja smerkiančias mintis, detoksikuoja bei gelbėja nuo išsekimo. Jis subalansuoja reprodukcinius organus ir hormonus, koreguoja odos būklę ir pritraukia naują meilę.

Raminantis ametistas

Ametistas yra meditacinis ir raminamasis akmuo, skatinantis ramybę, taiką ir pusiausvyrą. Jis gali padėti nuraminti kasdienį stresą ir išvalyti protą nuo neigiamų minčių, pagerinti intuiciją ir bendravimą. Ametistas sugeria neigiamą ir skleidžia teigiamą, apsauginę energiją, padedančią užtikrinti emocinį stabilumą ir vidinę stiprybę.

Ametistas – dvasinio augimo akmuo, lengvinantis migreną, skatinantis koncentraciją, kantrybę ir kūrybiškumą. Tai puikus akmuo kelionėms, suteikiantis užtikrintumo ir apsaugos. Pasidėkite ametistą po pagalve, kad palengvintumėte nemigą ir nuvytumėte košmarus.

Avantiurinas – galimybių akmuo

Dažnai vadinamas galimybių akmeniu, žaliasis avantiurinas laikomas vienu laimingiausių akmenų. Tai ypač aktualu siekiant klestėjimo ir turtų, tačiau taip pat padeda padidinti sėkmės tikimybę per pirmuosius pasimatymus, darbo pokalbius ir konkursus. Avantiurinas sujungia mus su širdimi, padeda pamiršti senus įpročius ir priimti pokyčius su pasitikėjimu ir optimizmu.

Avantiurinas skatina vaisingumą ir padeda nėštumo metu. Jis stiprina jausmus ir emocijas, optimizmą, pasitikėjimą savimi bei skatina draugystę. Avantiurinas padeda priimti sprendimus ir skatina lyderio savybes, todėl jį nešiodami žmonės gali įgyvendinti svajones ir išeiti iš komforto zonos.

Deimantai – sėkmės simbolis

Deimantai suteikia ne tik nuostabią išvaizdą, bet ir daugybę privalumų nešiotojo sveikatai. Šis akmuo gydo kepenų, astmos, gerklės ligas ir užtikrina geresnę šlapimo takų bei virškinimo sistemos būklę. Deimantai taip pat padeda kovojant su žandikaulio, lūpų ir odos negalavimais.

Deimantai yra pozityvumo ir gilių emocijų akmuo. Natūralūs deimantai skatina jų nešiotoją daryti gerus darbus. Jie stiprina pasitikėjimą savimi, suteikia kūrybines gaires, atneša sėkmę ir padeda pritraukti turtus. Didžiausią piniginę naudą deimantai duoda nešiojami kartu su auksu. Nešiojant deimantinius papuošalus svarbu, kad brangakmeniai tiesiogiai liestųsi prie jūsų kūno. Tam puikiai tinka auskarai su deimantais, kuriuos galima rasti auksosala.lt/lt/auskarai-su-deimantais.

Įvairiapusė akvamarino nauda

Akvamarinas – raminantis akmuo, siejamas su jūra ir jos gydomosiomis savybėmis. Kadaise akvamarinas buvo naudojamas jūreiviams apsaugoti, vandeniui valyti ir ligoniams gydyti. Jis buvo laikomas laimės ir amžinos jaunystės akmeniu.

Akvamarinas yra galingas akmuo, padedantis gydyti save. Jis suteikia drąsos, skatina toleranciją, sumažina streso lygį ir nuramina protą, įveikdamas smerkiančias mintis. Šis akmuo aštrina suvokimą, šalina sumaištį, skatina saviraišką bei intuiciją ir numaldo baimes. Akvamarinas gali padėti susidoroti su sielvartu, priimti pokyčius ir įkvėpti drąsos eiti pirmyn.

Akvamarinas puikiai tinka jautrioms asmenybėms bei viešiesiems kalbėtojams ir mokytojams, nes skatina ramų, motyvuojantį ir apmąstymų kupiną bendravimą. Jis labai saugo nėštumo metu, apsaugo nuo persileidimo. Moterims akvamarinas suteikia drąsos reikšti savo mintis ir lavinti intuityvius gebėjimus.

Skirtingos agato rūšys

Apskritai agatas yra žinomas kaip suvokimo ir vidinės jėgos akmuo. Jis skatina tokias savybes kaip vidinė stiprybė, apsauga, harmonija, saugumas, aiškumas, ramybė, optimizmas, viltis ir pozityvus mąstymas. Egzistuoja skirtingos agato rūšys, kurios turi dar specifiškesnes charakteristikas.

Botsvanos agatas yra guodžiantis akmuo, padedantis įveikti depresiją ir suteikiantis stiprybės sielvarto metu. Jis padeda nuvyti įkyrias mintis ir destruktyvias psichikos būsenas, detoksikuoja, didina aistrą, jautrumą bei seksualumą. Tai idealus akmuo jautriems žmonėms, kuriuos lengvai įskaudina kiti, arba tiems, kurie patiria spaudimą, nes Botsvanos agatas padeda išgydyti užgniaužtas emocines problemas. Manoma, kad šis akmuo stiprina intuiciją, padeda pritraukti bendraminčių draugų ir partnerių, tad yra idealus palydovas ieškantiems meilės.

Juostinis agatas yra grožio, vaisingumo ir harmonijos akmuo. Jis didina pasitikėjimą savimi ir neįtikėtinai stiprina sveikatą bei gerovę. Šis akmuo padeda atkurti kūno ir proto, ypač virškinimo sistemos, pusiausvyrą. Jis ugdo savigarbą ir skatina asmeninį augimą. Juostinis agatas puikiai tinka nešioti nėštumo metu. Manoma, kad agato papuošalas, nešiojamas tarp krūtų, skatina laktaciją. Juostinis agatas naudingas visiems, gyvenantiems įtemptą gyvenimą, nes padeda derinti įsipareigojimus ir atlikti daugybę užduočių.

Amazonitas – drąsos ir tiesos akmuo

Amazonitas yra raminantis akmuo, optimizuojantis sveikatą. Tikima, kad amazonito energija galinga kaip upė, kurios vardu jis pavadintas. Jis subalansuoja vyrišką ir moterišką energijas, padeda objektyviai žvelgti į situacijas bei išsklaido neigiamą energiją. Šis akmuo padeda atrasti savo tiesas ir vientisumą bei gyventi pagal individualius įsitikinimus ir vertybes. Amazonitas suteikia laisvę reikšti savo mintis ir jausmus, kas yra labai svarbu santykiuose. Jis padeda pamiršti emocines traumas ir išlaisvinti praeities skausmą. Amazonitas gali sumažinti nerimą ir suteikti drąsos judėti pirmyn.

Amazonitas itin naudingas sergantiems osteoporoze, dantų ėduonimi, esant kalcio trūkumui ar kalcio nuosėdoms. Šis akmuo malšina raumenų spazmus ir mėšlungį bei palengvina gimdymą – padeda natūraliai praplėsti gimdymo takus.

Kiekvienas akmuo ir brangakmenis pasižymi specifinėmis savybėmis, atnešančiomis įvairią naudą. Kai kurie akmenys gerina emocinę būklę, kai kurie padeda kovojant su fizinėmis ligomis. Yra verta išbandyti brangakmenių gydomąsias galias arba pasirinkti akmenį pagal gimimo mėnesį ar zodiaką.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: