Įvairių šalių keramikai kviečia panevėžiečius lipdyti kartu

Liepos 15 d., penktadienį, 16.00 – 19.00 val., Panevėžio miesto dailės galerija Panevėžio Laisvės aikštėje rengia akciją „Lipdo visas miestas“.

Panevėžiečiai ir miesto svečiai turės galimybę lipdyti keramikos darbus kartu su XXI Panevėžio tarptautinio keramikos simpoziumo dalyviais – žinomais menininkais iš penkių pasaulio šalių.

Laisvės aikštės centre, prieš 25-ojo namo arką, veiks improvizuotos kūrybinės dirbtuvės, kuriose galės dalyvauti visi norintieji išbandyti keramikos galimybes.

Ką reikėtų žinoti, kad molis paklustų kūrėjo rankoms, mokys ir vaizdžiai lipdymo techniką demonstruos keramikai Eglė Einikytė-Narkevičienė (Lietuva), Rūta Šipalytė (Lietuva), Valery Kaltyhin (Baltarusija), Grigorii Molchanov (Rusija), Yuriy Musatov (Ukraina), Nataliya Zuban (Ukraina) ir Jae Gyu Kim (Pietų Korėja).

Šie menininkai ne tik užsiima profesionalia kūrybine veikla, bet ir perteikia savo žinias dalyvaudami įvairiuose edukaciniuose projektuose, dirbdami dėstytojais aukštojo mokslo įstaigose.

Baltarusijos menininkas V. Kaltychin rengia tarptautinius keramikos plenerus ir studijoje moko vaikus bei jaunimą keramikos paslapčių. Lietuvė Rūta Šipalytė ne vienerius metus dėstė Vilniaus dailės akademijoje. Rusijos keramikas Grigorii Molchanov yra Sankt Peterburgo valstybinio universiteto dėstytojas. Pietų Korėjos menininkas Jae Gyu Kim dalyvavo projekte Jeongpo Dolsan parke ir kartu su būriu savanorių dekoravo senus pastatus. Menininkas didžiulėje sienoje sukūrė keraminį miestą, o virš jo nulipdytuose molio debesėliuose mokiniai ir studentai įrašė savo svajonių žinutes.

Prisijungę prie akcijos „Lipdo visas miestas“ panevėžiečiai galės ne tik lipdyti, bet ir pabendrauti su XXI Panevėžio tarptautinio simpoziumo dalyviais, kurie atstovauja skirtingų šalių keramikos mokykloms.

Akcija „Lipdo visas miestas“ – panevėžiečių pamėgto vasaros renginių projekto „Susitikime penktadienį“ dalis. Dalyvavimas akcijoje, kaip ir visi šio projekto renginiai, yra nemokamas.
Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: