Įvertinimas už sveikatinimo veiklas

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotame sveikatos ugdymo veiklų konkurse-akcijoje „Sveikatos fiesta 2019“ Dembavos progimnaziją lydėjo sėkmė. Konkurse dalyvavo 9177 šalies bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų, neformaliojo ugdymo būrelių mokinių, mokytojų, visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų ir pedagogų. Vertinimo komisija, peržiūrėjusi dalyvių darbus, nugalėtojomis paskelbė 15 ugdymo įstaigų, kurių 25 atstovus spalio 10–12 d. pakvietė į aktyvių veiksmų dienas – edukacinę išvyką į Lenkiją.

Jos metu keliavome pėsčiomis po Belovežo girią, kurios didybę ir grožį žodžiais sunku nusakyti. Tai vienintelė žmogaus rankos nepaliesta giria Europoje. Dalyvavome susitikime su bendruomene Lipiny kaime, kur svetingos šeimininkės, pristačiusios kulinarinį paveldą, aktyvių veiksmų dienų dalyviams skyrė nuotaikingą užduotį – patiems pasigaminti, o po to ir suvalgyti sveikuoliškus patiekalus. Baltstogėje susipažinome su miesto istoriniais ir kultūriniais paminklais. Supraslėje aplankėme stačiatikių vienuolyną ir Ikonų muziejų, Seinuose – Katedrą ir vyskupo Antano Baranausko kapą. Keliavome pažintiniu taku per pelkes Narevo nacionaliniame parke, lankėmės karalių ir didikų pamėgtame Tykocine, o Krypno kaime dalyvavome unikalioje edukacijoje apie bajorų Pacų gyvenimą.

Sužavėjo apsilankymas aštuonmetėje mokykloje „Podstawowa w Dlugolece”, kurią įkūrė ir išlaiko kaimo bendruomenė. Mokykla turi tik 58 mokinius, tačiau miela buvo klausytis, kaip direktorė didžiuodamasi pristatė savo mažos bendruomenės didelius pasiekimus įvairiose srityse. Mokykla aktyviai rašo projektus, teikia juos įvairiems fondams, dažnai laimi ir gauna lėšų erdvėms sutvarkyti bei ugdymo procesui tobulinti.

Rudeniškos gamtos apsuptyje praleistos dienos, bendrystė su kolegomis nuteikė naujiems darbams.

Aldona Klebonaitė, Jekaterina Ledneva


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: