Įvertinimo sulaukė ir vienybiečių produkcija

Gruodžio 11-ąją paskelbti šalyje svarbiausiu laikomo, verslo bendruomenės pripažinto ir Lietuvos įmonių gaminamą produkciją kasmet įvertinančio konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2015“ nugalėtojai. Šalies įmonių produktai ir paslaugos šiemet pelnė 72 aukso ir 6 sidabro medalius. Tradiciškai apdovanojimus pelnė AB „Umega“ produkcija.

Mašinų ir įrengimų pramonės grupėje aukso medaliu įvertinta AB „Umega“ Utenoje gaminama elektrinė aukštos temperatūros krosnis SNOL 128/1200. Ukmergėje gaminamai krosnelei-židiniui Vienybė „Retro“ skirtas sidabro medalis.

AB „Umega“ – nuolatinė „Metų gaminio“ konkurso dalyvė. Pernai įmonės gaminiai pelnė tris aukso medalius. Jais įvertinti multifunkcinė traktorinė puspriekabė PI20, varžinė elektros krosnis SNOL 2×6405/150 bei „Vienybė G“ granulinis katilas. Konkurse pripažinimo sulaukęs granulinis katilas gaminamas AB „Umega“ Vienybės padalinyje, esančiame Ukmergėje. 2013-iais AB „Umega“ gaminamas židinys-krosnelė „Umega-1“ buvo apdovanota si-dabro medaliu. 2011 m. aukščiausią įvertinimą pelnė šildymo katilas „Vienybė 16“.

2007 m. aukso medaliu įvertintas šios bendrovės katilas-viryklė „Vienybė S1“.

Kaip teigė konkurso organizatoriai, iš šalyje veikiančių daugiau nei 7 000 gamybos ir apdirbamosios pramonės įmonių šių metų konkurse dviem lygiais vertintos 98 paraiškos. Kaip ir ankstesniuose konkursuose, lyderio pozicijas išlaikė maisto pramonės įmonės – sulaukta 31 paraiškos. Šiais metais taip pat konkurse aktyviai dalyvavo mašinų, įrengimų bei elektronikos pramonės įmonės – gauta 14 paraiškų, bei statybos pramonės įmonės – sulaukta 16 paraiškų.

Paraiškas vertino dviejų lygių komisijos: Respublikinio mitybos centro, Standartizacijos departamento prie Ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Aplinkos vadybos ir audito instituto, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos, Kauno technologijos universiteto, Lengvosios pramonės centro, Gedimino technikos universiteto, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos, Vilniaus kolegijos bei atskirų pramonės ir verslo asociacijų ekspertai.

„Metų gaminių kūrėjams, gamintojams sėkmę atnešė aukščiausio lygio profesionalumas ir kūrybiškumas. 2015 metų gaminio laureatų sąrašas atspindi Lietuvos pramonės stiprybes, varančias į priekį mūsų ekonomiką“, – kalbėjo ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, Vyriausybės rūmuose kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentu Robertas Dargiu įteikdamas „Lietuvos metų gaminio 2015“ apdovanojimus.

Pasak Vyriausybės vadovo, šiais metais Lietuvos gamintojams nesibaigė sunkumų ruožas, atsiradęs dėl Rusijos neprognozuojamų veiksmų ir jos ekonominio nuosmukio, bet vertinimo komisijos turėjo iš ko rinktis: laureatai labai skirtingi, visi jie turi puikią eksporto perspektyvą.

LPK prezidentas pabrėžė, kad versle planavimo laikotarpiai trumpėja, reikalinga žaibiška reakcija į greitai vykstančius pokyčius globaliose rinkose. Lietuvoje kasmet mažėjant gyventojų, labai svarbu, kad į verslą ateinantys jauni žmonės turėtų dar daugiau energijos, idėjų ir sugebėjimų pasinaudoti galimybėmis ir įveikti iššūkius. Pasak jo, dabar kaip niekad reikalinga iniciatyva iš verslininkų – eiti į mokyklas ir pasakoti vaikams, kas yra verslas, kas yra idėja, kaip ją materializuoti.

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip skatinti Lietuvos verslo plėtrą.

Šiemet konkursas rengiamas 19-tą kartą iš eilės. Nuo 1997 m. konkurso dalyviams buvo įteikti 1 262 aukso bei sidabro medaliai.

 

Loreta EŽERSKYTĖ

gimtoji_zeme


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: