Įvertinti trišalės partnerystės atveriami nauji keliai

Tęsiasi Panevėžio rajono savivaldybės bendradarbiavimas su Moldovos ir Sakartvelo partneriais. Šią savaitę Moldovos Jalovenio rajono ir Sakartvelo Achmetos rajono savivaldybių delegacijos į Panevėžio rajoną atvyko dalyvauti baigiamajame projekto „Panevėžio rajono savivaldybės patirties perdavimas sėkmingam Moldovos ir Gruzijos regionų vystymuisi“ etape.

Padeda partneriams eiti į priekį

Vakar, antrąją vizito dieną, Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis priėmė Moldovos Respublikos Nepaprastąjį ir Įgaliotąjį ambasadorių Lietuvos Respublikoje Serghei Mihov, Sakartvelo ambasados vyriausiąjį patarėją Giorgi Tchelidze bei rajone viešinčių Moldovos ir Sakartvelo delegacijų vadovus.

Susitikime dalyvavo mero pavaduotojas Antanas Pocius, Savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, projekto vadovė Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Miglė Braženienė.

Meras P. Žagunis, pasveikinęs svečius, pristatė Panevėžio rajoną kaip žemdirbystės kraštą, apžvelgė svarbiausius ekonominius, socialinius, kultūrinius, švietimo srities aspektus. Rajono vadovas pažymėjo, kad su Moldova 2009-aisiais, o su Sakartvelu 2011-aisiais metais prasidėjęs bendradarbiavimas naudingas visoms trims šalims.

„Lankydamiesi vieni pas kitus, ieškodami sąlyčio taškų įvairiose veiklos srityse, keičiamės patirtimi, žiniomis, atskleidžiame savo potencialą siekdami bendrų tikslų“,– sakė meras.

Ambasadorius S. Mihov pažymėjo, kad ryšiai su Lietuva bei Panevėžio rajono savivaldybės patirtis europinės integracijos kryptimi žengiančiai Moldovai labai svarbūs, nes padeda įvertinti galimybes ir nusistatyti prioritetus.

„Užsimezgusi partnerystė mums atveria didesnes galimybes ir padeda eiti į priekį“, – kalbėjo ambasadorius.

S. Mihov akcentavo, kad itin svarbu gilinti bendražmogiškuosius santykius ir kontaktus tiek savivaldos, tiek regionų, tiek šalių lygmenyje. Tai įgalina planuoti konkrečius veiksmus, įgyvendinti perspektyvius projektus.

Trūksta patirties

Moldovos Jelovenio rajono savivaldybės delegacijos vadovas, buvęs Žemės ūkio ministras, Ion Sula sakė bendradarbiavimo vizitų metu kuriantis planus, kaip plėtoti ekonominius prekybinius santykius su Lietuva. Jis pasidžiaugė, kad Moldovai pasirašius laisvos prekybos sutartį su ES, eksportas į ES šalis dabar sudaro 28 proc.

Sakartvelo Achmetos rajono savivaldybės vadovas David Bagauri akcentavo, kad jų žemdirbiškam kraštui itin vertinga Panevėžio rajono savivaldybės patirtis.

„Norėdami pasiekti tokį lygmenį, kokį pasiekėte jūs, turėsime nueiti kelią, kurį nuėjote jūs. Mums trūksta jūsų patirties, todėl partnerystė ir dalijimasis mums labai svarbus“, – kalbėjo D. Bauri.

Besiplečiančio bendradarbiavimo svarbą akcentavo ir Sakartvelo ambasados vyriausiasis patarėjas G. Tchelidze.

Aptartas baigiamas vykdyti projektas

Šis tarptautinio bendradarbiavimo partnerių vizitas Panevėžio rajone vyksta įgyvendinant projektą „Panevėžio rajono savivaldybės patirties perdavimas sėkmingam Moldovos ir Gruzijos regionų vystymuisi“ ir skirtas trečiajam, baigiamajam, jo etapui.

Projekto naudai ir reikšmei apžvelgti surengta konferencija, kuri vakar po pietų vyko Panevėžio darbo rinkos mokymo centro filiale Stetiškėse.

Konferencijos metu aptarta projekto bei partneryste grįstų ryšių nauda siekiant bendrų tikslų.

Pranešimus padarė meras P. Žagunis, ambasadorius S. Mihov, ambasados vyriausiasis patarėjas G. Tchelidze, projekto ekspertė Aleksandro Stulginskio universiteto profesorė Astrida Miceikienė, Moldovos delegacijos vadovas D. Bagauri, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas.

Prezidentas S. Gailiūnas išreiškė viltį, kad Panevėžio rajono savivaldybės baigiamas įgyvendinti projektas taps rimtu postūmiu plėtojant trišalę partnerystę, atvers galimybes užmegzti naujus ryšius ir tiesti plačius kelius į Europą tiek ūkininkams ir žemės ūkio produkcijos gamintojams, tiek smulkiojo bei vidutinio verslo atstovams.

Profesorė A. Miceikienė, įgyvendinamo projekto metu Moldovoje ir Sakartvele vedusi mokymus apie smulkiojo verslo finansavimo bei patekimo į ES rinką galimybes, savivaldybių partnerių atstovus įvertino kaip gabius mokinius ir palinkėjo jiems sėkmės ieškant verslo kontaktų mūsų šalyje.

Darbą baigę konferencijos dalyviai, verslininkai ne tik bendravo tarpusavyje, dalijosi konferencijos bei projekto veiklų įspūdžiais, svarstė perspektyvas, bet ir maloniai laiką leido prie gausaus vaišių stalo.

Jam savo šalių nacionalinius patiekalus nuo ankstyvo ryto Panevėžio darbo rinkos mokymo centro modernioje virtuvėje gamino Moldovos ir Sakartvelo delegacijų atstovai.

Svečiai vaišinti ir nacionaliniais lietuviškais valgiais.

Numatyta plati pažintinė programa

Likusiu viešnagės laiku bendradarbiavimo partneriai bus supažindinami su Panevėžio rajone ES lėšomis įgyvendintais projektais, sukaupta gerąja patirtimi.

Šiandien delegacijos apsilankė įmonėje „Kalnapilio-Tauro grupė“, Rimanto ir Vaivos Urbonavičių sodininkystės ūkyje Naujamiestyje, susipažino su UAB „Agrolitpa“ veikla. Po pietų dalyvaus edukacinėje programoje Upytės tradicinių amatų centre, svečiuosis Linų muziejuje.

Rytoj, ketvirtadienį, svečiai bus supažindinami su rajone vykdomais netradiciniais verslais – Renatos Meleškienės alpakų ūkiu Panevėžio seniūnijoje, Janinos Krištaponienės sraigių ūkiu Miežiškių seniūnijoje, Aleksandro Kavaliausko bitynu Miežiškių seniūnijoje, aplankys Krekenavos regioninį parką, dalyvaus edukacinėje programoje „Duonos kelias“ Albino Kisielio sodyboje Krekenavos seniūnijoje.

Supažindino su ES teikiamomis galimybėmis

Panevėžio rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas „Panevėžio rajono savivaldybės patirties perdavimas sėkmingam Moldovos ir Gruzijos regionų vystymuisi“ pradėtas vykdyti šiemet pavasarį.

Per tą laiką Moldovoje ir Sakartvele pristatyta geroji Lietuvos ir Panevėžio rajono patirtis, projekto partneriai supažindinti su ES teikiamomis galimybės žemės ūkiui ir smulkiajam verslui.

Moldovos Jalovenio rajono savivaldybėje gegužės mėnesį pravesti mokymai vaisių ir daržovių augintojams, perdirbėjams, bitininkams. Profesionalias žinias ir konsultacijas apie Lietuvos ir ES žemės ūkį, konkurencingumą ir įėjimą į naujas rinkas Moldovos ūkininkams ir žemės ūkio įmonėms teikė projekto ekspertė A. Miceikienė. Dalyviai apmokyti kurti verslo planus.

Birželio mėn. analogiškos veiklos vykdytos Sakartvelo Achmetos rajono savivaldybėje.

Projektas finansuojamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

Tai jau ketvirtasis Panevėžio rajono savivaldybės įgyvendinamas projektas pagal Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programą.

Savivaldybės informacija ir nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *