Įvyko 18-asis Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis

Kasmet į vis kitą seniūniją keliaujantis Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis liepos 10-ąją surengtas jau aštuonioliktą kartą ir šįkart sukvietė į Vadoklius. Įprasminant susibūrimo vietą, esančią netoli vandens – Juodžio ežero, taip pat kaip vanduo bėgantį laiką, sąskrydžio spalva pasirinkta mėlyna, tad Vadoklių aikštė šeštadienį nusidažė mėlynais akcentais. Dalyvius sąskrydis kvietė su šūkiu „Aktyviai, draugiškai, sveikai”.

Karščio nepabūgusius aktyviausius bendruomenių žmones sveikino Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, vicemeras Antanas Pocius, administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, Seimo narė Guoda Burokienė, Seimo nario Tomo Tomilino linkėjimus perdavė padėjėja Regina Patalauskienė, Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė.

“Šiandien čia susirinkę patys aktyviausi ir darbščiausi mūsų rajono žmonės, – sake P. Žagunis. – Tokie iniciatyvūs žmonės ir yra kaimo stiprybė, jų pastangų dėka Panevėžio rajonas kasmet tampa vis gražesnis ir jaukesnis gyventi, kurti šeimas, auginti vaikus. Bendruomenių atstovus vienija bendros idėjos ir vieningi darbai”.

Bendruomenių sąjungos pirmininkė Odeta Baltramiejūnienė džiaugiasi, kad bendruomenės nepalūžo sunkiu pandemijos laikotarpiu, jos vykdė tuo metu įmanomą veiklą – rengė projektus, planavo, organizavo būsimus renginius. “Todėl šis sąskrydis tikrai ypatingas, nes iki pat birželio pabaigos nežinojome, ar pavyks jį surengti, ar bus leidžiama susiburti”, – sakė O. Baltramiejūnienė.

Šiemetinis sąskrydis surengtas įgyvendinant per Panevėžio rajono vietos veiklos grupę finansuojamą projektą, jo metu vykdytos ir projekto „Eismo saugumas bendruomenėse” bei Panevėžio rajono savivaldybės Sveikatos rėmimo fondo lėšomis finansuoto projekto veiklos. Rengiant sąskrydžius didžiausi darbai ir atsakomybė tradiciškai tenka vietos seniūnijos bendruomenėms. Šiemet tai buvo Jotainių bei Vadoklių ir Mikėnų kaimų bendruomenės – jų žmonės rūpinosi šventės vieta, scenos puošimu, sportinių rungčių organizavimu ir daugybe kitų darbų.

Tradiciniu vėliavos pakėlimu prasidėjusi šventė išsiskyrė turiningumu ir tęsėsi iki pat vakaro. Vyko seniūnijų kiemelių lankymas, amatininkų turgelis, sporto varžybos,  teatralizuota ir interaktyvi „Vikingų kaimo” programa „Saulės mūšio kova“, nuotykiai su Pepe Ilgakojine, mažiausieji galėjo susipažinti su senaisiais žaislai, pašokinėti ant batuto ar tiesiog atsigaivinti „Putų šou“.

Savo veiklą pristatė Panevėžio miesto ir rajono policijos bendruomenių pareigūnai, Panevėžio rajono visuomenės sveikatos biuro specialistai. Vyko susitikimas su medicinos mokslų daktaru, profesoriumi Sauliumi Čaplinsku, pound treniruotė su trenere Audra Petronaityte.

Ypatingu sąskrydžio akcentu tapo jau antrus metus organizuojama Panevėžio rajono vietos veiklos grupės iniciatyva „Kaimynai – kaimynams”. Organizuojant sąskrydį bendruomenės kviečiamos teikti pasiūlymus apdovanoti kaimynines bendruomenes – už renginius, iniciatyvas, draugišką ir kaimynišką elgesį ir kitas svarbias veiklas. Kaip sake VVG komunikacijos specialistas Dainius Grižas, tikimasi, kad metams bėgant šie apdovanojimai išaugs į Panevėžio rajono bendruomenių “Oskarus”, prie siūlymų pagerbti kaimynus jungsis vis daugiau benduromenių.

Veiklų pilną dieną vainikavo koncertinė programa. Koncertavo Vadoklių kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Susiedai“, atlikėjas Darius Dimbelis ir grupė „2 Donatai“.

Nuleidžiant vėliavą paskelbta ir kitų metų sąskrydžio vieta be data – 2022 metų liepos 16-ąją visi kviečiami į Ėriškius.

Savivaldybės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: