J. Jarutis „Kupiškio krašto Seimo nariai vienija jėgas dėl irklavimo bazės įkūrimo“

Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos narys Jonas Jarutis Seime susitiko su Lietuvos irklavimo federacijos vadovais – prezidentu Dainiumi Pavilioniu ir generaline sekretore Inga Daukantiene. Susitikimo tikslas – aptarti pastaruoju metu neribotam laikui atidėtą irklavimo sporto bazės statybos prie Kupiškio marių projektą.

Bazės statybą buvo tikimasi finansuoti per Valstybės investicijų programos Sveikatingumo ir sporto komplekso prie Kupiškio marių statybos projektą, tačiau naujosios valdančiosios daugumos Kupiškio rajono savivaldybėje nariai priėmė irklavimo bazės įkūrimui nepalankų sprendimą – nutarė Sveikatingumo ir sporto komplekso statybos projektą skirti į dvi dalis, baseino statybą perkeldami iš Kupiškio marių pakrantės, kur galėtų ta pačia baze naudotis ir būsimas irklavimo centras, į miesto teritoriją. Per šią programą rajonas negali tikėtis dviejų projektų finansavimo. Be to, atskyrimas nuo pirminio projekto su bendra infrastruktūra, irklavimo bazės statybos projektą pabrangino ir kol kas nėra tikslaus atsakymo, kada būtų galima laukti jo finansavimo. Kupiškio kraštui atstovaujantys ar su juos susiję Seimo nariai siekia atgaivinti gerą idėją.

Beveik prieš dešimtmetį prasidėjo anksčiau populiariomis buvusių irklavimo sporto tradicijų gaivinimas Kupiškio krašte. „Dirbdamas Kupiškio rajono savivaldybės vicemeru, o vėliau – ir meru, stengiausi, kad trečias pagal dydį dirbtinis vandens telkinys – Kupiškio marios – būtų tinkamai išnaudotos ne tik rekreaciniu, bet ir sportiniu atžvilgiu. Per tą laiką ne kartą lankytasi Kūno kultūros ir sporto departamente, aktyviai bendradarbiavome su Lietuvos irklavimo federacijos atstovais, dar 2013 m. pasirašytas ketinimų protokolas dėl irklavimo sporto plėtros Kupiškyje.

Tokia plėtra buvo vykdoma įsigyjant irklavimo treniruoklių, įsteigiant irklavimo sporto trenerio etatą, kuris moko jaunimą, taip pat imti organizuoti renginiai profesionaliems sportininkams (Lietuvos irklavimo federacijos taurės etapai, ilgojo nuotolio regatos), ieškojom galimybių idėja sudominti sporto mecenatus, bet svarbiausia – buvo nutarta statyti Sveikatingumo ir sporto kompleksą, kurio dalimi būtų ir irklavimo bazė (Kupiškio marios tam tinkama vieta dėl sutvarkytos infrastruktūros – būtų lengviau prisijungti prie inžinerinių tinklų, patogus ilgoms distancijoms telkinys). Daug prie šio darbo prisidėjo ir buvusi profesionali irkluotoja, Kupiškio kūno kultūros ir sporto centro direktorė Laimutė Šližauskienė“, – prisiminė J. Jarutis.

Susitikime su Lietuvos irklavimo federacijos vadovais nutarta toliau tęsti aktyvų bendradarbiavimą, ieškoti galimybių finansuoti projektą ir visiems kartu siekti pakeisti situaciją. Prie to ketina prisidėti ne tik Seimo narys J. Jarutis, bet ir kiti šiam kraštui atstovaujantys Seimo nariai: Audrys Šimas, Raimundas Martinėlis, Viktoras Rinkevičius ir Virgilijus Alekna (iš Kupiškio krašto kilęs olimpietis).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: