AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

J. Miltinio dramos teatre – pirmasis Lietuvoje teatro serialas

Artūro Areimos teatras sausio 29d. Juozo Miltinio dramos teatre pristatys spektaklį „Virimo temperatūra 5425“, pasižymintį išskirtine forma – tai trijų dalių teatro serialas, kviečiantis svarstyti apie vartotojiškus, meile daiktams grįstus santykius ir juos lydintį absurdą.  Lietuvoje spektaklis pristatomas itin retai – todėl tai išskirtinė galimybė pamatyti šį darbą ne tik Panevėžio, bet ir visos Lietuvos žiūrovams.

„Jeigu tu nevartoji, suvartos tave“ – tokia yra pagrindinė talentingos dramaturgės Virginijos Rimkaitės pjesės „Virimo temperatūra 5425“ mintis. Šis kūrinys 2017 m. nacionalinės dramaturgijos festivalyje „Versmė“ buvo pripažintas geriausiu.

Spektaklio atspirties taškas – vartotojiškumas. Pagrindinė abejingumo, nejautrumo kitam žmogui priežastis – tai, kad jį galime iškeisti į daiktą, kad žmogaus individualybė vertinama tik daiktais.

„Šių dienų problema yra tokia, kad dauguma mūsų esame prisirišę prie savo daiktų ir jais esame suvaržyti. Mes linkę per daug sureikšminti materialius objektus ir net aukoti savo laisvę, santykius, karjerą, šeimą bei sveikatą jų labui.

Mes norime jaustis pilnaverčiais. Mes norime jaustis patenkintais. Šis neprotingas vartojimas yra tai, kas mums nesuteikia jokios laimės, taip pat sukelia mūsų aplinkos degradavimą. Mes viršijame leistiną/saugų anglies dioksido kiekį atmosferoje. Ir visa tai todėl, kad mes deginame naftą, gamtines dujas, akmens anglį. Teršiame aplinką tam, kad augintume pramoninę ekonomiką, kuri gamina tai, ko mums nereikia. Tai labai rimta ir mes tikrai turime kažką keisti. Mes niekada negalėsime tobulinti aplinkos, jei ir toliau kažko lauksime. Nieko nepakeisime, kol gyvensime taip, kaip gyvename dabar.” – teigia spektaklio autoriai.

 AAT | Artūro Areimos teatras

Režisierius/scenografas: Artūras Areima

Vaidina: Tadas Gryn, Monika Poderytė, Valerijus Kazlauskas

Bilietus galite įsigyti internetu: http://www.tiketa.lt;  arba Juozo Miltinio dramos teatro kasoje.

Daugiau informacijos apie spektaklį: www.areimosteatras.lt

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.