J. Olekas: „NATO vadavietė Lietuvoje – dar vienas žingsnis, stiprinantis Lietuvos ir viso Aljanso saugumą“

„NATO vadavietės įkūrimas Lietuvoje ir dar penkiose Aljanso valstybėse rodo, kad NATO žengia visus būtinus žingsnius savo narių saugumui užtikrinti ir pasiruošimui vykdyti užduotis, kurios atgrasintų tuos, kurie kėsintųsi į vienos iš aljanso šalies saugumą ar teritorinį vientisumą“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas NATO pajėgų integravimo vieneto atidarymo Vilniuje rugsėjo 3 d. proga.

Pasak ministro, tai vienas reikšmingiausių žingsnių NATO kolektyvinei gynybai stiprinti per kelis pastaruosius dešimtmečius.

Pagrindinė NATO pajėgų integravimo vieneto užduotis – tinkamai pasirengti ir vėliau užtikrinti, kad, iškilus būtinybei, į Lietuvą būtų operatyviai perdislokuotos NATO itin greito reagavimo pajėgos, kurių pirmieji padaliniai konflikto regione būtų pasirengę sureaguoti per 48 valandas.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas pabrėžė praktinę NATO štabo reikšmę stiprinant Lietuvos ir platesnio regiono gynybą. Vadas taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad pradėjus veikti štabui NATO pajėgų veikla Lietuvoje taps labiau integruota ir geriau koordinuojama.

„Kariniu požiūriu, NATO vadavietė užtikrins geresnę sąveiką su aukštesnėmis aljanso vadavietėmis, sudarys mums sąlygas greičiau ir geriau suteikti priimančiosios šalies paramą atvykstančioms sąjungininkų pajėgoms, geriau integruoti jas į pasirengimą kolektyvinei Lietuvos gynybai ir į jos vykdymą“, – sakė kariuomenės vadas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply