J. Radvilė: senatvė ne amžius, o savijauta

Spalio 4 d. Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) pasidalinti savo patirtimi bei pristatyti 2017 m. išleistą knygą „Niekada nevėlu gyventi. Svajok. Planuok. Išdrįsk“ atvyko charizmatiška asmenybė, 2017-aisiais išrinkta metų „Veiklia“ moterimi – Janina Radvilė.

74 m. viešnia yra ne tik informatikos mokslų daktarė, lektorė, skaitanti paskaitas, rašanti asmeninio tobulėjimo, vadybos, laiko planavimo bei savirealizacijos klausimais, bet ir garsios LDK kunigaikščių Radvilų giminės palikuonė.

Jau nuo pirmų susitikimo minučių įsitikinome, jog J. Radvilė puikiai geba įkvėpti kitus, padrąsinti keistis, motyvuoti atrasti džiaugsmą teikiančią veiklą.

Viešnia teigė, jog amžius slypi ne žmogaus metuose: „išėjus į pensiją gyvenimas nesibaigia. Kaip tik – tampame laisvi daryti ką norime, apie ką visada svajojome. Tai periodas, kai galime atsiskleisti. Jei turi energijos ir sveikatos, visada gali surasti būdų kaip paįvairinti ir pagerinti savo gyvenimą“, – kalbėjo moteris.

„Vyresni žmonės patys save įspraudžia į kampą, sakydami „aš nesugebėsiu, aš per senas, jei tik būčiau jaunesnis“. Tačiau gyvenimas priklauso tik nuo mūsų pačių. Niekada nevėlu svajoti. Tereikia sugalvoti konkretų norą. O tuomet pradėti planuoti, kaip tai pasiekti, ir net pasąmonė ims padėti, pastebėsite įvairias galimybes“, – teigė J. Radvilė.

Moteris pasidalino savo istorija, kaip perkopusi šeštąją dešimtį suprato, kad informatikos dėstymas neteikia pasitenkinimo. Tuomet pradėjo domėtis vadovavimo, asmeninio tobulėjimo temomis ir baigė vadybos magistrantūros studijas.

Susirinkusieji susitikimo metu išgirdo tris paprastus patarimus, kaip perkopus 50-metį aktyviai gyventi. Svarbiausia ieškoti naujų savirealizacijos galimybių, imtis kokios nors mėgstamos veiklos. „Kiekvienas iš mūsų turi daug gyvenimiškos patirties, žinių, gebėjimų. Tad atsižvelgus į juos galima papildomai užsidirbti ir save realizuoti, pavyzdžiui, imti teikti vaikų priežiūros paslaugas, kepti, gaminti papuošalus, siūti, meistrauti, prižiūrėti ligonius, vaikus“, – kalbėjo lektorė.

Antras svarbus dalykas, anot J. Radvilės, – dalintis savo žiniomis ir nenustoti tobulėti. Pasak viešnios, metams bėgant sukaupta patirtis ir žinios įgauna prasmę tik tada, kai jomis dalijamasi. Moteris priminė, kad plėsti ir gilinti žinias taip pat niekada nėra vėlu.

Trečias J. Radvilės patarimas – nebijoti bendrauti, būti atviriems naujoms pažintims. Nes įprastai vyresnio amžiaus žmonės neįsileidžia į savo gyvenimą naujų žmonių, apsiriboja šeima. „Svarbu išmokti bendrauti: mokėti išklausyti, neapkrauti kitų savo bėdomis, ligomis, turi būti įdomus“, – akcentavo. J. Radvilė.

Profesorė ragino susirinkusius nesileisti pravardžiuojamais „senjorais“, „pensininkais“, „bobutėmis“, „močiutėmis“ ar panašiais vardais. „Kaip gali būti, kad iki 65 metų esi Birutė, o sulaukusi 65 metų su trupučiu ir išeidama į pensiją tampi senjore. Derėtų į vyresnio amžiaus žmogų kreiptis pagarbiau – moterim, ponu“ – savo mintis dėstė J. Radvilė.

Atsisveikindama viešnia klausytojams palinkėjo neleisti mūsų sieloms pražilti anksčiau už mūsų plaukus.

Šis susitikimas – vienas bibliotekos projekto „Sveikata – išmintingųjų honoraras“, finansuojamo Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis, renginių.

Indrė Rapkevičienė,

Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos

vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: