J. Varžgaliui sukurtas postas savivaldybės įmonėje

Savivaldybei priklausančioje uždarojoje akcinėje bendrovėje Ukmergės autobusų parkas įsteigta nauja direktoriaus pavaduotojo pareigybė. Ją nuo lapkričio 3 dienos užima 59-erių rajono Savivaldybės tarybos narys Juozas Varžgalys. Jis vadovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Ukmergės skyriui bei opozicinei Valstiečių liaudininkų frakcijai. J. Varžgalys nuo 2004 iki 2013 metų ėjo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas. Šiemet politikas savo kandidatūrą buvo iškėlęs tiesioginiuose mero rinkimuose.

Kaip „Gimtajai žemei“ sakė UAB Ukmergės autobusų parkas direktorius Alfonsas Prabišas, pavaduotojo prireikė dėl to, jog keičiama įmonės struktūra.

Nors direktorius negalėjo įvardyti konkrečių pasikeitimų, tačiau tikino, jog artėjant Autobusų stoties rekonstrukcijai reikės papildomų jėgų, t. y. žmogaus, kuris tuo rūpintųsi. Todėl neva ir buvo nutarta steigti direktoriaus pavaduotojo etatą. Užimti šias pareigas, kurioms konkursas nebuvo reikalingas, A. Prabišas ir pakvietė J. Varžgalį. „Skirstysimės funkcijomis, darbais, teks ir mane kartais pavaduoti“, – kalbėjo direktorius. Savivaldybės įmonės vadovas neneigė, jog pavaduotojo kandidatūrą pristatė rajono vadovams, kurie dėl jo pasirinkimo neprieštaravo.

J. Varžgalys yra ne kartą priekaištavęs, kad naujoji šios rajono Tarybos valdančioji dauguma savivaldybę gali paversti UAB-u saviems, lojaliems partiečiams ar rėmėjams įdarbinti. Nuo birželio mėnesio šilumos ūkiui ėmė vadovauti Darbo partijos sąrašuose buvęs, praeitoje kadencijoje mero pareigas ėjęs Vydas Paknys. Vėliau iš UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktoriaus pareigų atleidus Joną Rinkevičių, jo vietą užėmė buvęs rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas socialdemokratas Giedrius Pocius. „Kas sekantis?“ – dar visai neseniai viešai klausė politikas. Jis teigė, jog dabartinis meras kartu su valdančiąja koalicija užsiima postų dalybomis, steigia naujus etatus ir priima savus. J. Varžgalys abejojo, ar rinkėjai šito tikėjosi iš dabartinės daugumos.

Rajono meras Rolandas Janickas, paklaustas, ar J. Varžgalio įdarbinimas naujai įsteigtame poste nėra bandymas politiką nutildyti ir palenkti į savo pusę, tikino, kad tai buvo ne rajono vadovų, o A. Prabišo pasirinkimas.

„Sąmokslo teorijų nekuriame. Meras skiria tik savivaldybės įmonės vadovą, kuris pats renkasi komandą. Nesigilinau, kas, kokias pareigas turėtų užimti. Nesu nusistatęs prieš kurios nors partijos atstovus, svarbu, kad darbuotojas turėtų sugebėjimų, būtų patyręs, išmanantis savo darbą“, – tikino R. Janickas ir pridūrė, jog A. Prabišas informavo, kad pavaduotoju norėtų pakviesti dirbti J. Varžgalį.

Rajono vadovas neneigė, kad savivaldybei priklausančiose įmonėse pradėti atnaujinimai. Tačiau keičiami neva tik tie vadovai, kurie sako, jog kitaip nebus, o ieškantieji sprendimų, kaip pagerinti veiklą, tie, kurie stengiasi, kad bendrovė būtų pelninga, konkurencinga, tenkintų ukmergiškių poreikius, ir toliau dirbs savo darbą.

Pasak R. Janicko, UAB Ukmergės autobusų parkas vadovui A. Prabišui buvo pateiktos užduotys galvoti apie Autobusų stoties bei įmonės struktūros atnaujinimą, paslaugų plėtrą. „Jei direktorius mano, kad jam reikalingas pavaduotojas, ir jis bus naudingas, tam pritariu“, – kalbėjo meras. Jis kol kas nenorėjo atskleisti planų dėl Autobusų stoties rekonstrukcijos. Atseit vyksta pasiruošimo darbai, ieškoma geriausių variantų. Redakcijos duomenimis, į Autobusų stoties teritoriją žvalgosi prekybos tinklas LIDL.

„Gimtosios žemės“ kalbintas J. Varžgalys patvirtino, jog jį į darbą pakvietė A. Prabišas, jis pats asmeniškai dėl to su rajono vadovais nebuvo susitikęs. Kol kas naujasis UAB Ukmergės autobusų parkas direktoriaus pavaduotojas sakė dar nežinantis tikslių savo funkcijų: „Apsiprasiu, susipažinsiu su bendrovės veikla, perspektyvomis, tada ir bus galima kalbėti konkrečiau“. Pasak J. Varžgalio, pagrindinis jo darbas bus rūpintis Autobusų stoties renovacija, kuri, jo manymu, turėtų prasidėti kitais metais.

J. Varžgalys nuo 2004 metų dirbo rajono savivaldybės administracijos direktoriumi. 2011-iais jis kandidatavo savivaldybių tarybų rinkimuose Lietuvos valstiečių liaudininkų sąraše. Rinkėjai jį iš ketvirtos vietos pakėlė į antrąją. Tačiau rajono Tarybos mandato jis tuomet atsisakė ir priėmė siūlymą toliau vadovauti Ukmergės savivaldybės administracijai. 2013 metais rajono Taryboje susiformavus naujajai daugumai, J. Varžgalys buvo atleistas iš pareigų.

Netekęs darbo savivaldybės administracijoje J. Varžgalys buvo užsiregistravęs Darbo biržoje. Šiemet politikas savo kandidatūrą kėlė mero rinkimuose ir pateko į antrąjį turą. Po rinkimų jis dirbo Anykščiuose esančiame granulių fabrike vadybininku.

 
Nijolė STUNDŽIENĖ

gimtoji_zeme


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: