Jakovo Smuškevičiaus paminklas lieka aikštėje?

Rekonstruojant Jakovo Smuškevičiaus aikštę, paminklą du­kart So­vie­tų Są­jun­gos did­vy­riui planuojama joje palikti, tik perkelti į kitą vietą.

Centrinės viešųjų pirkimų tarnybos portale skelbiamas dokumentas „Techninė specifikacija dėl Rokiškio m. Smuškevičiaus aikštės sutvarkymo darbų pirkimo“. Perkančioji organizacija – Rokiškio rajono savivaldybės administracija. Iki gegužės 18 d. pageidaujantys remontuoti aikštę, gali teikti pasiūlymus.

AB „Panevėžio keliai“ parengtame „Smuškevičiaus aikštės kapitalinio remonto ir vandentiekio tinklų naujos statybos, Rokiškio mieste“ projekte pateikiama naujosios aikštės vizija. Projekte rūpėjo sužinoti paminklo du­kart So­vie­tų Są­jun­gos did­vy­riui, Le­ni­no ir Rau­do­no­sios vė­lia­vos or­di­nin­kui J. Smuškevičiui likimą. Visuomenėje dėl jo buvo kilę daug diskusijų, išsakyta labai įvairių nuomonių. Vieni siūlė paminklą aikštėje palikti, tik jį sumažinti ir pastatyti kitoje vietoje, kiti reikalavo kuo greičiau jį susprogdinti, treti išvežti į Grūto parką, Rokiškio žydų kapines ar senąsias miesto kapines ir pastatyti šalia paminklo Sovietų Sąjungos kariams.

Išsakytas ir netradicinis pasiūlymas – paminklas galėtų būti interaktyvus: paspaudus mygtuką, jis iššoktų iš žemės, o po to sulįstų į specialiai įrengtą žeminę… Norint sužinoti eilinių rokiškėnų nuomonę, buvo siūloma surengti gyventojų apklausą. Tai būtų buvęs pirmas kartas, kai sprendžiant problemas, atsiklausiama gyventojų.

Neteko girdėti, kad rajono politikai šiuo klausimu būtų priėmę kokį nors sprendimą, tačiau aikštės remonto dokumentuose nurodoma, jog paminklas paliekamas, tik perkeliamas į kitą vietą – aikštės centrinės grįstos dalies pietinę pusę. „Paminklo apatinė dalis – pjedestalas išardomas, o perkeliama tik paminklinė J. Smuškevičiaus galva su kolona“, – rašoma projekte.

 

Dalia Zibolienė

Rokiskis

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply