Jau – dešimtasis! Ko gero vienintelis žanras, populiarinantis lietuvių poeziją?

Jubiliejinis. Jau dešimtasis….

Prieš vienuolika metų pradėjus Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalį-konkursą „Mano senas drauge…“, tik gražiausiose svajonėse galėjai matyti jo tokį sėkmingą gyvavimą.

Festivaliuose jau dalyvavo apie pusantro šimto jaunųjų dainų autorių. Laureatų koncertuose dalyvavo 100. Visi jie sukūrė, kaip ir reikalaujama, bent po vieną Elenos Mezginaitės poezijos dainavimo interpretaciją. Kiek poetų galėtų pasigirti tokiu jaunųjų kūrėjų dėmesiu? O juk jų kūriniai pasklinda ne tik Lietuvoje!..

Šiųmetis, Dešimtasis, festivalis Panevėžio muzikiniame teatre dovanojo 13 naujų autorių, 31 atlikėją iš  Zarasų, Alytaus, Vilniaus, Kauno, Nemenčinės, Dusetų, Šiaulių… Jie atvežė beveik dvidešimt naujų Elenos Mezginaitės ir kitų autorių poezijos muzikinių interpretacijų.

Scenografija buvo kupina naujų proginių detalių, sukurta specialiai jubiliejiniam festivaliui. Autorė – dailininkė Ilona Žvinakienė.

Svarbiausioji naujovė!

X Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalui-konkursui specialiai pagal Egidijaus Štaro ir Edmundo Petrovo kūrinį  „Mano senas drauge…“ sukurta aranžuotė. Autorius – kompozitorius, dirigentas Tadas Šileika. Kūrinį atliko Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas ir džiazo muzikantas, saksofono virtuozas Igoris Švedko.

Po konkursinio koncerto filmavimo metu svečiai,festivalio dalyviai, apsilankė meno įmonėse MIDENĖ ir GLASSREMIS, naujoje ekspozicijoje buvusioje EKRANO gamykloje, įsiamžino prie skulptūrų Juozui Miltiniui ir kunigaikščiui Aleksandrui, Elenos Mezginaitės kertėje ir išsivežė žinią apie Panevėžį.

Konkursinis koncertas išryškino 11 laureatų ir nominantų. I, II ir III vietos paskirtos UŽ ELENOS MEZGINAITĖS POEZIJOS MUZIKINĘ INTERPRETACIJĄ.

Taip pat I, II ir III vietos pakirtos UŽ PROFESIONALŲ ATSTOVAVIMĄ DAINUOJAMOSIOS POEZIJOS ŽANRUI.

Vienas iš atlikėjų bus paskelbtas Festivalio-konkurso DIDŽIOJO PRIZO (GRAND PRIX) – „Poezijos medžio“ – laimėtoju.

Taip pat išskirti 4 nominantai ir tradiciškai 1 dalyvis yra apdovanojamas PANEVĖŽIO MIESTO MERO PRIZU.

Intriga – nė vienas dalyvis kol kas nežino, kuris ir kokį apdovanojimą laimėjo.

Tik filme-koncerte, kuris jau montuojamas, bus paskelbti visi laimėjimai. Filmo premjera youtube platfomoje numatoma gruodžio 8 dieną.

Nuorodą viešinsime kaip įmanydami. Būkim sveiki!

Arnoldas Simėnas projekto vadovas

Projekto organizatoriai ir partneriaiPanevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazija, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė, remia UAB BURBULIUKAS ir dailiųjų amatų įmonė MIDENĖ.

Projekto informaciniai rėmėjai – UAB ONmedia (dienraštis SEKUNDĖ ir savaitraštis PANEVĖŽIO BALSAS), interneto informacinės agentūros AINA ir JP (JŪSŲ PANEVĖŽYS).

Valdo Somovo nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: