AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Jau penktą vasarą Panevėžys pasitinka su nauja „Senvage“

Kaip dauguma šiųmečių įvykių naujausias Panevėžio kultūros, meno ir istorijos leidinys yra skirtas atkurtos Lietuvos valstybės 100-mečiui. Tad neveltui tradicinę rubriką „Kultūros ženklai žmogaus ir miesto gyvenime“ pakeitė „Valstybingumo ženklai“. Jų neabejotinai rasite Vidos Bielskytės tekstuose apie „Laisvės“ autorių, skulptorių Juozą Zikarą, Panevėžio Garbės pilietį, lėktuvų konstruktorių, Dariaus ir Girėno sekėją Vladą Kensgailą; pasakojimuose apie Lietuvos istorijoje ryškius pėdsakus palikusias moteris ir moteris, tais pėdsakais sekančias; Panevėžio Sąjūdžio pirmeivių Arnoldo Simėno ir Povilo Urbšio pokalbyje apie šiandienines provincijos kūrėjų būsenas ir motyvacijas.

Rubrikoje „Meno akiračiai“ ne kartą minimi A galerijos savininko, mecenato Albino Vološkevičiaus, menininkų Algimanto Aleksandravičiaus, Sigito Laurinavičiaus, Valentino Pečinino, Stasio Povilaičio,  Marijos Čičirkienės ir daugelio kitų nuveikti ir sukurti darbai, pristatomos įspūdingos miestui padovanotos dailės kolekcijos ir instaliacijos.  Laukia ir žavios pažintys. Menotyrininkės Aurelija Seilienė pristato magišką Romualdo ir Nojaus Petrauskų tapybą, Lijana Šatavičiūtė išsamiai aptaria Lietuvos šiuolaikinės keramikos proveržius Panevėžio tarptautiniuose keramikos simpoziumuose. Jurga Švagždienė atidžiau pažvelgė į tai, kas ir kaip ugdo mūsų miesto kūrybinį jaunuolyną Dailės ir Muzikos mokyklose.

Istorijos mėgėjams – Panevėžio apskrities archyvo direktoriaus Leono Kaziukonio, šiais jubiliejiniais metais Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanotos panevėžietės medikės, kraštotyrininkės Liudvikos Knizikevičienės, fotografijos istorikės dr. Zitos Pikelytės rašiniai apie išskirtinius miesto istorijos faktus ir asmenybes. Kalbant apie pastarąsias, tikrai „užkabins“ Editos Misevičiūtės ir Ramunės Bružienės užrašytas pasakojimas apie Panevėžio „gėlių vaikus“, kurių pėdsakų nemažai yra likę ne tik Amerikoje… Datos-sukaktys, kronika – atidžiai fiksuojami neatsiejami miesto praeities ir dabarties atspindžiai. Jų šviesoje kaskart nustembame – kokios turtingos ištakos, kokia spalvinga ir įvairialypė šiandieninė kultūros panorama.

Naujausiame Lietuvos žurnalistų sąjungos almanache „Žurnalistas“ profesorė Rita Aleknaitė-Bieliauskienė plačiai rašydama apie mūsų „Senvagę“ pavadina ją meilės laišku Panevėžiui. Žurnalo kūrėjai tikisi, o skaitytojai gal irgi įsitikins, kad tai – ne tik proginė metafora.

Du kartus per metus (gegužę ir lapkritį) išeinantį solidų, išskirtinio dizaino žurnalą galima įsigyti miesto Dailės galerijoje, Turizmo informacijos centre, Juozo Masiulio knygyne, Galerijoje XX, UAB „Amalkeros leidyba“. Prenumeruoti galima visuose Lietuvos pašto skyriuose ir internetu. Matyti, skaityti ir bendrauti – virtualioje erdvėje  adresu  e-senvage.lt.

P.S. Naujausią numerį bus galima įsigyti ir gegužės 18 d., 17 val. LDS „Galerijoje XX“ vyksiančio dailininko Egidijaus Radvensko keramikos parodos atidarymo metu.

Tags

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.