Emilija Vėtaitė (Asm. archyvo nuotr.).

Jauna panevėžietė dalinasi savo savanorystės patirtimi

Savanorystė neapsimoka?

Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ – PAS bei Jaunimo savanoriška tarnyba norėtų pakeisti šią nuomonę, todėl kabina Emiliją Vėtaitę – jauną aktyvią Panevėžietę, kuri dalinasi savo savanorystės patirtimi.

– Susipažinkime, kas yra Emilija ir ką ji veikia?

Esu 17 metų moksleivė, Emilija Vėtaitė. Mėgstu aktyvų laisvalaikį: man patinka keliauti, patirti naujus įspūdžius, taip pat mėgstu leisti laiką draugų apsuptyje bei planuoti įvairias veiklas. Esu darbšti, atsakinga ir draugiška mergina, ateityje norėčiau studijuoti psichologiją, todėl savanoriška veikla, kuria užsiimu šiuo metu, man yra puiki patirtis siekiant šios specialybės.

– Kokiomis veiklomis užsiimi šiuo metu?

Šiuo metu mokausi Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijoje. Mokykloje prisidedu prie 12-okų švenčių ir renginių organizavimo, laisvalaikiu savanoriauju Všį „Septynios akimirkos“ ir užsiimu sportine veikla.

– Kaip atrodo tavo diena?

Mano diena atrodo įprastai. Didžiąją dienos dalį skiriu mokslams, namų darbų darymui, tačiau neapleidžiu ir kitų veiklų – savanorystės, sporto, laiko leidimo su draugais.

– Kur prasidėjo tavo savanorystės kelias?

Mano savanorystės kelias prasidėjo, kai susidomėjau karjeros specialistės ir JGI koordinatorės Ievos Grigaitės pasiūlymu padėti savanoriaujant vasaros vaikų stovykloje Ėriškėse.

– Kokia yra tavo geriausia išmokta pamoka savanoriaujant?

Geriausia išmokta pamoka savanoriaujant yra ta, kad niekad nereikia bijot išsakyti savo nuomonės ir taip pat nebijot naujų, netikėtų pokyčių, kurie yra puiki patirtis asmenybės tobulėjimui.

– Kas skatina savanoriauti ir likti motyvuotai?

Savanoriaut ir likti motyvuotai mane skatina noras padėti žmonėms, jiems suteikti laimės ir džiaugsmo, taip pat savanoriaudama aš labiau imu pažinti save, suprasti kas man patinka ir nepatinka, tai leidžia lengviau apsispręsti dėl karjeros siekimo.

– Kaip gyvenime pravertė tai, ko išmokai savanorystėje?

Tai, ko jau išmokau savanorystėje, gebu pritaikyti bendraujant su draugais, planuojant įvairias mokyklines veiklas ir ne tik.

– Kaip pasirinkai savanorystės kryptį?

Savanorystės kryptį pasirinkau norėdama gauti ir duoti naudos kitiems žmonėms, labiau pažinti ne tik save, bet ir susipažinti su savanoriškom veiklom, kurios padeda apsispręsti dėl būsimos karjeros.

– Kokia yra tavo mėgstamiausia veikla?

Mano mėgstamiausia veikla yra aktyvus, įdomus ir turiningas laisvalaikio leidimas.

– Ką patartum jaunam žmogui, norinčiam savanoriauti, bet nežinančiam, kur pradėti?

Jaunam žmogui, norinčiam pradėti savanoriauti, patarčiau pasiieškoti kuo daugiau informacijos internete, galbūt nuvykti į pačią savanorystės įstaigą ir pasikonsultuoti su tos įstaigos darbuotojais. Svarbiausia yra nebijoti eiti klaustis ir domėtis dėl dominančios veiklos. O nauji iššūkiai, kurie laukia tavęs savanorystės metu yra įdomūs, įtraukiantys ir prasmingi. Pirmas žingsnis visada yra pats sunkiausias, tačiau vėliau tai tampa maloni veikla, iš kurios gauni daug naudingos patirties.

Ačiū Emilijai už pokalbį. O jei ir jūs norite sužinoti, o gal net ir išbandyti savanorystės galimybes, norime priminti, kad jau galite registruotis į JST programos 2023 m. I-jojo pusmečio vietas!

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu galite ne tik tobulinti savo įgūdžius, bet ir gauti 0,25 stojamojo balo stojant į pirmosios pakopos studijas.

Registracijos anketą rasite čia – https://jst.jrd.lt/newCandidate

Plačiau apie JST program skaitykite čia – https://jrd.lt/savanoryste/jst

Iškilus klausimams galite kreiptis į JST programos vadovę Sandrą Gaučiūtę (sandra.gauciute@jrd.lt, 863321906).


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: