Jaunas ir ambicingas politikas – tiesiai į vicemero postą

Gintautas Subačius

Vietos savivaldos rinkimuose tik ketvirtas Valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąraše likęs ir į Panevėžio miesto tarybą patekęs tik buvusiam vicemerui Deividui Labanavičiui laimėjus Seimo rinkimus 37 metų Lauras Jagminas gaus tai ką buvo planavęs. Pagal Panevėžio miesto savivaldybėje parengtą tarybos sprendimo projektą jis nuo lapkričio 27 d. pradeda eiti mero pavaduotojo pareigas.

Po vietos savivaldos rinkimų L.Jagminas buvo gavęs mero patarėjo vietą, tačiau prieš Seimo rinkimus negavęs partijos palaikymo kandidatuoti vienmandatėje apygardoje į Seimą, trenkė durimis, paliko ne tik valstiečius, bet ir mero padėjėjo postą, bei išsikėlė savo kandidatūrą vienmandatėje Aukštaitijos apygardoje. Deja, rinkėjai jį paliko už borto, tačiau D.Labanavičiaus sėkmė atvėrė jam duris į miesto tarybą. Iš pat pradžių L.Jagminas neslėpė sieksiantis vicemero posto, nes kitu atveju, jo žodžiais tariant, nebeliktų valstiečių frakcijos, kiltų grėsmė valdančiajai daugumai. Dabar ima aiškėti, kad ambicingas politikas pasiekė savo, nors miesto valstiečių skyriaus pirmininkas D.Labanavičius buvo sakęs, kad vicemeru turėtų tapti tas žmogus, kuris pasiryžtų vesti skyrių į ateinančius vietos savivaldos rinkimus ir minėjo Kęstučio Lukoševičiaus pavardę.

Mero pavaduotojo kandidatūrai pritartų

Ką mano tarybos nariai apie ketinimą tik metais vyresnį už D.Labanavičių L.Jagminą skirti į vicemero postą ir ar palaikys jo kandidatūrą?

Konservatorė Indiana Grigienė apie numatomą paskyrimą teigė nieko nežinanti, nes valdantieji nieko opozicijos neklausia, todėl, anot jos, nėra ko ir komentuoti.

Indiana Grigienė

„Veikiausiai pritarsiu, tačiau pritartume ar nepritartume vis tiek bus taip, kaip jie nori. Kiek žinau ir Lukoševičius norėjo”,- kalbėjo ponia Indiana.

Valstiečių frakcijos narys Rimantas Narkūnas prisipažino sprendimo projekto nematęs ir neatskleidė ar palaikys kolegą L.Jagminą vicemero rinkimuose.

„Ar palaikysim, ar nepalaikysim tai mano asmeninis reikalas”,- išrėžė jis.

„KARTU” frakcijos vadovė Viktorija Polzunovaitė teigė palaikysianti Laurą kaip jauną ir ryžtingą žmogų, kuris siekė savo tikslų dalyvaudamas Seimo rinkimuose ir stojo prieš savo partijos palaikomą kandidatą.

Viktorija Polzunovaitė

„Tikiu, kad jis ir taryboje liks veržlus ir ryžtingas ir primetamai nuomonei aklai nepritars”,- sakė viena iš valdančiųjų kritikių.

Valdančiųjų atstovas, praėjusioje kadencijoje vicemero pareigas ėjęs Aleksas Varna sakė, kad pagal suderėtą tvarką kandidatą išsirenka frakcija, todėl nieko kito nebelieka tik tam pritarti. Politikas prisipažino, kad apie numatomą L.Jagmino skyrimą negirdėjęs, nors darbotvarkėje ir matęs klausimą „Dėl mero pavaduotojo skyrimo” ir žinantis, jog tam prireiks slapto balsavimo.

Aleksas varna

Socialdemokratas Ramūnas Vyžintas sakė L.Jagmino gerai nepažįstantis, tačiau tikino pritarsiantis jo kandidatūrai.

„Nesakau, kad Lukoševičius prastesnis, jis ir kompetencijos daugiau turi, bet čia tokia matematika. Sprendimo projektas rodo, kad Lauras turi didesnį palaikymą, jį veikiausiai palaiko ir kitas frakcijos kolega. L.Jagminas jau yra pauostęs politikos, dirbęs administracinį darbą, tai žmogus – ne iš gatvės”,- samprotavo R.Vyžintas.

Ramūna sVyžintas

„Mūsų pritarimas ar nepritarimas nieko nereiškia, tačiau fiksuojame keistą situaciją. L.Jagminas buvo atleistas ir mero patarėjų, kai savarankiškai nusprendė kandidatuoti į Seimą vienmandatėje apygardoje. Išėjus Deividui Labanavičiui į Seimą miesto tarybos Valstiečių frakcijoje neliko nė vieno valstiečio. Galbūt šiek tiek ir keista, tačiau ne pirmą kartą aukojamas Lukoševičius. Politiniai sprendimai ir ne tik Panevėžyje dažnai priimami prieš bet kokią logiką”,- samprotavo irgi kadaise valstiete buvusi Žaliųjų partijos atstovė Gema Umbrasienė.

Gema Umbrasienė

Politikė sakė, kad opozicija dar nesvarstė L.Jagmino kandidatūros, tačiau ji pati įsitikino, kad jis dirbdamas su tarybos komitetais gerai susitvarkė su pareigomis, todėl net jautė jam simpatiją.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į mero pavaduotojus delegavo Kęstutį Lukoševičių

Buvęs mero pavaduotojas ir dabar į LR Seimą išrinktas Deividas Labanavičius patikino, kad jų frakcija merui pateikė Kęstučio Lukoševičiaus kandidatūrą ir kodėl meras jo neteikia į mero pavaduotojus teigė nežinantis. „Be to Lauras Jagminas kol kas nėra tarybos narys, nėra davęs priesaikos, kaip galima jį rinkti mero pavaduotoju“, – samprotavo D. Labanavičius.  

Deividas Labanavičius

Sužinojęs šią nemalonią žinią, LVŽS Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas D. Labanavičius išsiuntė Panevėžio miesto valdančiosios daugumos – koalicijos nariams laišką:

„Gerbiamieji koalicijos partneriai, man laimėjus Seimo nario mandatą, atsilaisvino Mero pavaduotojo vieta. LVŽS Panevėžio miesto skyrius vadovaujantis 2019-04-23 Koalicijos sutartimi į šias pareigas siūlo Tarybos narį Kęstutį Lukoševičių. Esu dėkingas už mano kandidatūros palaikymą Seimo rinkimuose, todėl turime dar didesnes galimybes Panevėžio miesto plėtrai, kviečiu aktyviai bendradarbiauti! Deividas Labanavičius.LVŽS Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: