Aktyvus ir veržlus Panevėžio rajonas vis labiau tampa patrauklus gyventi jaunam žmogui!

Jaunas žmogus Panevėžio rajone

Jaunas žmogus – tai ateitis! Iš jo tikimasi daug, dedami dideli lūkesčiai, tačiau ant pečių užgriuvus gyvenimiškai naštai, retas kuris sėkmingai atlaiko išbandymą. Panevėžio rajonas ne išimtis: čia auga daugybė gabių, protingų vaikų, bręsta gausybė iniciatyvių jaunuolių.

Dėmesys šiai amžiaus grupei ypatingai svarbus, norint, kad po studijų jie gyventi ir dirbti grįžtų į gimtąsias vietas. Panevėžio rajono savivaldybė per pastaruosius metus įdėjo labai daug pastangų ir skyrė nemažai dėmesio šios iniciatyvos puoselėjimui, geresnės aplinkos jaunam žmogui rajone puoselėjimui.

Panevėžio rajono savivaldybės studijų rėmimo komisija jau kelerius metus skiria paramas universitetuose besimokantiems, už mokslą mokantiems, studentams. Šio komiteto pirmininkas Panevėžio rajono vicemeras Antanas Pocius džiaugėsi, kad nors praėjusių metų lapkritį gauta išties daug paraiškų, nė vienai nebuvo atsakyta – „Nors ir nedidelėmis sumomis, tačiau savo krašto studentus parėmėme. Visos paraiškos buvo patvirtintos.“ Mokymasis aukštosiose mokyklose kainuoja nepaprastai daug, įskaitant ir įmokas už gyvenamąją vietą, pačias studijas, reikalingą įsigyti literatūrą ar priemones, todėl tokia pagalba studijuojantiems – labai vertinga. „Porą kartų per metus tėvams palengvinama finansinė našta. Savivaldybė investuoja ne į ką kitą, bet intelektualiai brandžią Panevėžio rajono visuomenę.“ – kalbėjo A.Pocius.

Parėjusių metų rugsėjo pradžioje Panevėžio Jaunimo darbo centras persikėlė į naujesnes, erdvesnes patalpas. Visiems Jaunimo darbo centro lankytojams, jauniems žmonėms, kurie nedirba, nesimoko, neturi užimtumo, buvos sudarytos sąlygos gauti geresnes, labiau prieinamas paslaugas. Šiame centre teikiamos individualios ir grupinės konsultacijos, sudarytos patogesnės galimybės praktiniams mokymams. Didėjant kvalifikuotos darbo jėgos poreikiui centre vyksta jaunimo susitikimai ir apskrito stalo diskusijos su darbdaviais ir socialiniais partneriais. Jaunimo darbo centras suteikia platesnes galimybes profesiniam apsisprendimui . Čia nedirbantys, nesimokantys miesto ir rajono jaunuoliai turi galimybę, konsultuodamiesi su kompetentingais specialistais, rasti sau tinkamiausią profesiją ar išgryninti karjeros prioritetus . Tai puikus startas studijas pabaigusiems, nesimokusiems, naujų iššūkių gyvenime ieškantiems jaunuoliams!

2014-aisias duris Vadokliuose atvėrė daugiafunkcinis socialinių paslaugų centras. Tyrimai rodo, kad beveik 80 proc. krizę išgyvenančių šeimų sugeba įveikti sunkumus ir problemas, kai sulaukia profesionalios pagalbos. Iki šiol Panevėžio rajone nebuvo nė vieno daugiafunkcio centro, kuris teiktų įvairią pagalbą santykių krizę išgyvenančioms ar socialinės rizikos šeimoms. Šioje įstaigoje „užuovėją“ nuo negandų gali rasti ne tik jaunimas, bet ir subrendę, suaugę žmonės. „Vadokliai – viena didesnių gyvenviečių, kurioje yra nemažai socialinės rizikos šeimų. Aišku, didesnėse seniūnijose tokių šeimų yra dar daugiau, tačiau, pavyzdžiui, Ramygalos socialinių paslaugų centre veikia atskiras padalinys, teikiantis dienos užimtumo centro paslaugas socialinės rizikos grupės vaikams. Krekenavoje įkurtas neįgaliųjų centras, aktyvia veikla pasižymi kultūros centras, mokykla, jie organizuoja įvairias veiklas tokiems vaikams. O Vadokliai tokio neturi“, – priežastis, kodėl centrą nuspręsta kurti toje gyvenvietėje, įvardijo Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė. Daugiafunkciame centre į bėdą patekusiems žmonėms teikiama galimybė pernakvoti, nuolat budi psichologas, su vaikais dirba savanoriai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, pedagogai, kultūros darbuotojai, Vadoklių bendruomenės nariai. Moksleiviai po pamokų turi kokybišką užimtumą, todėl 6iuo metu Vadokliuose mažiau „zbitkų“, daugiau juoko ir santarvės.

Panevėžio rajono savivaldybė praėjusiais metais daug dėmesio skyrė jaunimo organizacijoms ir jų finansavimui. Visos iniciatyvios, savo veiklai lėšų stingančios nevyriausybinės organizacijos galėjo teikti projektų paraiškas finansavimui gauti. „Išties vertingi, socialinį jaunuolių aktyvumą skatinantys projektai neliko nepastebėti. Šio konkurso dėka per Panevėžio rajoną nuvilnijo įdomių ir aktualių iniciatyvų banga.“ – apie finansinę paramą kalbėjo Panevėžio rajono vicemeras A.Pocius. Finansavimo vaikų ir jaunuolių užimtumui vasaros metu tikėtis galėjo ne tik jaunimo organizacijos, bet ir gyventojų bendruomenės, kultūros centrai. „Gautų pinigų dėka bendruomenės vaikams nupirkome kamuolių tinkliniui ir krepšiniui žaisti. Taip pat, kartu su kultūros centro padaliniu, dėka finansuoto projekto, įgyvendinome kelis renginius: gyvenvietės tvarkymas ir puoselėjimas, filmų peržiūrų vakarai jaunuoliams, Valstybės dienos minėjimas ir kiti.“ – apie finansavimo naudą kalbėjo gyventojų bendruomenės „Daukniūnai“ pirmininkė Reda Matuzevičienė.

Jaunimo apdovanojimai, kuriuos sausio pradžioje iniciavo jaunimo organizacija „Panevėžio rajono Apskritasis stalas“ sudėjo visus taškus ant „i“. „Nesitikėjome tokios susidomėjimo! Paraiškų nominacijoms buvo gauta tiek daug, kad teko ilgai padiskutuoti apie tai kuriam iš kandidatų tam tikras nominacijas dedikuoti.“ – rūpesčius dėl 2014-ųjų Jaunimo apdovanojimų prisiminė PRAS pirmininkė Modesta Petrauskaitė, – „Gražu, kai kaimynai, draugai, bendradarbiai mato jaunų žmonių nuveiktus darbus, pastebi juos ir nebijo pateikti subjektyvių vertinimų! Ne patys nominantai, bet jų aplinkos žmonės mums siuntė kandidatų aprašus, vardus bei pavardes, įgyvendintų veiklų sąrašus.“ Vasario 19 dieną visi kandidatai rikosi Panevėžio rajono savivaldybės konferencijų salėje, kad išgirstų Panevėžio rajone 2014-aisias geriausiųjų vardus. „Gavau apdovanojimą „Panevėžio rajono jaunimo lyderis“ – motyvacija pakilo šimtu dvidešimt procentų! Džiaugiuosi, kad Panevėžio rajono jaunimui esu pavyzdys ir smagu, kad taip pat daug jaunų žmonių yra vis aktyvesni!“ – apdovanojimais džiaugėsi viena iš nominančių, Panevėžio kolegijos studentė Sonata Guntoriūtė.

Aktyvus ir veržlus Panevėžio rajonas vis labiau tampa patrauklus gyventi jaunam žmogui! Puiki komunikacija, kultūrinės erdvės, sporto iniciatyvos, bendruomeniškumas ir Panevėžio rajono savivaldybės dėmesys jaunuoliams teikia vis geresnes galimybes! Jaunas žmogus – tai ateitis! Kol kas mūsų kraštas žengia tinkama, teisinga linkme, tad tikimės, kad ir po savivaldybių tarybų rinkimų nuo šio rakurso jis nenukryps!


Arneta Matuzevičiūtė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: