Jaunieji architektai savo darbus skyrė Panevėžiui

Vilniaus Gedimino technikos universiteto urbanistikos katedros vedėja Dalia Dijokienė pasakojo, kad studentai orientuojami į miesto erdves, skatinami daryti darbus savo gimtam miestui, atskleisti miesto problemas ir parodyti, kaip jas išspręsti. Tai sukelia diskusijas. Sukurti darbai dovanojami savivaldybėms. Studentai yra ne kartą dalyvavę tarptautiniuose konkursuose ir laimėję prizines vietas.

„Malonu grįžti į savo gimtąjį miestą. Džiugu, kad eksponuojate mūsų darbus. Visi mes pasirinkome darbus apie Panevėžį, nes jo erdves žinome nuo mokyklos laikų. Toliau sieksime žinių ir vystysime šią temą“, – kalbėjo A. Makrickas.

J. Juzėnas sakė, kad iš pradžių nežinojęs, ko nori gyvenime, nemokėjęs piešti, tačiau pradėjęs gilintis į architektūros sritį suprato, kad jam tai įdomu, tada atsirado ir idėjų. Savo darbui Justas pasirinko žaviausią Panevėžio dalį – Senvagę, įdomiai pažvelgė į Bendruomenių rūmus.

M. Čiurlytė negalėjo atvykti į parodos atidarymą, todėl jos darbus pristatė prof. A. Vyšniūnas, išsamiai išdėstęs jaunosios architektės koncepciją.

Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Gintautas Diržys džiaugėsi, kad paroda atkeliavo į Panevėžį, kad bus padovanota miestui. Pasak jo, jaunųjų architektų idėjos gali įkvėpti jų vyresnius kolegas, o gal ir patys autoriai grįš į gimtąjį miestą ir įgyvendins savo sumanymus.

Apie parodos autorius:

Monika Čiurlytė dalyvavusi studentų ERASMUS mainų programoje, Ispanijos architektų studijoje, įvairiuose konkursuose, kūrusi projektus, kitoje veikloje. Viena priežasčių, kodėl jai patinka architektūra ir urbanistika, yra kūrybingumas, kaita, nuolatinis judėjimas į priekį. Galimybė išspręsti iš pirmo žvilgsnio nesuvaldomą užduotį ją žavi labiausiai.

Jos magistro darbo „Panevėžio centrinės dalies urbanistinių erdvių sistemos urbanistinė architektūrinė koncepcija“ tikslas – įvertinus susiklosčiusią urbanistinę situaciją, sukurti universalią, urbanistinę architektūrinę Panevėžio istorinio centro, teatro pastatų komplekso ir pagrindinės miesto aikštės, naujo stoties komplekso koncepciją. Pagrindinė projekto urbanistinė idėja – vizualinių ryšių, erdvinių kanalų, viešųjų erdvių jungčių kūrimas.

Augustas Makrickas tęsia architektūros studijas, dalyvavo studentų ERASMUS mainų programoje Krokuvos universitete. Ilgą laiką savanoriavo Architektūros fondo veikloje. Ieško iššūkių pastatų architektūros bei urbanistikos srityse. Taip pat domisi architektūros istorija, skulptūra, gatvės menu. Savanoriauja internetiniame kultūros tinklaraštyje „VoxArt“, kur diskutuoja aktualiomis architektūros temomis, laisvu metu fotografuoja, keliauja.

A. Makricko bakalauro darbo tikslas – išanalizuoti Panevėžio miesto centrinės dalies urbanistinės plėtros potencialą, pasiūlyti miestui koncepciją, regeneracijos kryptį. Jo manymu, Panevėžys neišnaudoja vidinių centrines dalies urbanistinių erdvių resursų. Dabartinė centrinės dalies urbanistinė situacija, viešosios erdvės, ryšiai tarp jų nebeatitinka dabartinio miesto vaizdo bei funkcijų. Miestas turi daug neidentifikuotų erdvių, joms trūksta tarpusavio ryšių, funkcijų, kurios pritrauktų dar daugiau žmonių.

Architektūros studijas tęsiantis Justas Juzėnas – žurnalo „Archiforma“ straipsnių autorius, 2015 m. Keliaujančių architektūros dirbtuvių, įvairių architektūros konkursų, festivalių, kūrybinių dirbtuvių dalyvis. Architektūra jam – mąstymo, erdvės formavimo menas, neatsiejamas nuo gyvenimo būdo, kuriuo žavisi ir siekia šio mokslo ir toliau.

Baigiamajame darbe studentas nagrinėja teritoriją tarp Kranto gatvės ir Nevėžio upės, naujos kvartalinės sistemos integraciją esamoje situacijoje. Darbe keliamos problemos ir uždaviniai, pateikiami regeneravimo pasiūlymai.
Paroda surengta kartu su Panevėžio miesto savivaldybe, veiks iki rugsėjo 16 d.

G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija.


Virginijaus Benašo nuotraukos

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *