Jaunieji miško bičiuliai švarino mišką (nuotraukos)

Jau apie du dešimtmečius „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji miško bičiuliai  važiuoja į Žaliosios girią, link poilsiavietės „Vilktupis“, švarinti miško. Šį kartą prie šios akcijos prisijungė gamtosauginės mokyklos mokiniai su mokytoja Kristina Staškūnaite, bei floristikos būrelio „Gabija“ floristai , su vadove Daiva Bauboniene. Gegužinės girininkijos girininkas Dainius Medutis pasidžiaugė, kad tiek daug mokinių atvyko švarinti miško ir papasakojo  kokių šiukšlių daugiausia palieka į mišką atvykę  miestiečiai. Iš  paliktų šiukšlių galima spręsti ar tai buvo jaunimo grupė, ar šeima su vaikais ir t.t.

Jaunieji miško bičiuliai bei gamtosauginės „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai rinko šiukšles eidami pagrindinio kelio pakraščiu, užsukdami į šalia kelio įrengtas  poilsiavietes. Smagu, kad kiekvienais metais išmetamų šiukšlių randame vis mažiau. Šį kartą neradome nei vieno plastikinio butelio, o daugiausia  bulvių traškučių pakuočių, kurias pravažiuojantys automobiliais tiesiog išmeta pro langą. Vadinasi jas reikėtųapmokestinti, sugalvoti jų pridavimo ,,taromatus“ bulvių traškučių pakelių ir šiukšlių miške sumažės. Stebina, kad ir šį kartą vienoje stovyklavietėje radome labai daug iš namų atvežtų įvairių padėvėtų drabužių.

Floristikos būrelio nariai nuvykę į poilsiavietę „Vilktupis“, pirmiausia sutvarkė poilsiavietėje esančias laužavietes ,surinko išmėtytas šiukšles. O paskui prie nuostabaus skonio vandens šaltinio padarė floristinę kompoziciją su jungtinių pajėgų išsaugojimo pajėgų simboliu – šaltinio vandens lašu, kad užsukantys miestiečiai galėtų grožėtis gamta, šiuo žemės menu. Gal tada gerbs ir gamtą, ir vaikų darbą.

Po smagios ir naudingos akcijos prie laužo kepėme dešreles ir dalinomės įspūdžiais, gėrėjomės  rudeninių lapų ir vėjo sukurtu šokiu Vilktupio aikštelėje.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: