Jaunieji Panevėžio apskrities šauliai – geriausi Lietuvoje

Paskutinį gegužės savaitgalį – gegužės 28-31 d. – vyko tradicinės, jau XVII, Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) organizuojamos jaunųjų šaulių žaidynės.

Varžėsi geriausi

Į žaidynes pajūryje kasmet renkasi stipriausi, greičiausi ir taikliausi jaunieji šauliai. Prieš šias žaidynes kiekvienoje iš dešimties šaulių rinktinių visoje Lietuvoje vyksta atrankinės varžybos, jose išrinkti geriausieji įgyja teisę dalyvauti jaunųjų šaulių žaidynėse.

Palangoje savaitgalį jaunieji šauliai savo sugebėjimus demonstravo paplūdimio tinklinio, kliūčių ruožo, šauliškos estafetės, vasaros biatlono, karinio orientavimosi ir kitose rungtyse.

Lietuvos šaulių sąjungai priklausantys jaunieji šauliai pajūryje ne tik demonstravo savo sportinius sugebėjimus, bet ir dalyvavo linksmose ir nuotaikingose vakaronėse, kurių metu jaunieji šauliai dainavo, vaidino bei šoko. Gegužės 30 dieną visi LŠS jaunieji šauliai dalyvavo  tradiciniame festivalyje „Sportas visiems“.

Kartu su LŠS jaunimu žaidynėse dalyvavo  Estijos sukarintos organizacijos Kaitseliit jaunimas.

Žaidynėse dalyvavę Alfonso Smetonos šaulių 5-osios rinktinės jaunieji šauliai iškovojo garbingą pirmąją vietą – tapo žaidynių nugalėtojais.

Pirmi jau ne pirmą kartą

A.Smetonos šaulių 5-osios rinktinės vadas ats. plk. ltn. Vladas Petkevičius pasakojo, kad pajūryje savaitgalį savo jėgas išbandė apie 200 jaunųjų šaulių, 20 iš jų – iš A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės. A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės komandą sudarė jaunuoliai iš Panevėžio, Pandėlio, Biržų ir kitų kuopų.

„Prieš šias žaidynes vyksta rimta atranka. Visos 13 A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės kuopų suvažiuoja į vieną vietą, kur vyksta atranka. Jos metu jaunieji šauliai demonstruoja savo sugebėjimus ir taip atrenkami geriausi, kuriuos vėliau ir siunčiame į šias žaidynes“, – apie šaulių atranką pasakojo  ats. plk. ltn. V. Petkevičius.

Rinktinės jaunieji šauliai buvo geriausi vasaros biatlono, karinio orientavimosi, šaudymo iš mažo kalibro šautuvų, paplūdimio tinklinio rungtyse. Šiose rungtyse iškovotos pirmosios vietos.

„Praėjusiais metais varžybose užėmėme antrąją vietą, anksčiau yra tekę net tris metus iš eilės užimti pirmąją vietą. Per visą 17 metų besitęsiančią žaidynių istoriją A. Smetonos šaulių 5-osios rinktinės šauliai yra pasiekę daug puikių pasiekimų, užėmę aukštų vietų“, – apie Panevėžio apskrities jaunųjų šaulių pasiekimus jaunųjų šaulių žaidynėse pasakojo ats. plk. ltn. V. Petkevičius.

Ministro taurė – į Biržus

Biržų 1-os kuopos jaunoji šaulė – Dovilė Ajauskaitė buvo apdovanota Krašto apsaugos ministro taure kaip geriausia šaulė iš mažo kalibro šautuvo šaudymo rungtyje.

Ats. plk. ltn. V. Petkevičius pasakojo, kad svarbų laimėjimą pelniusi jaunoji šaulė jau tris kartus dalyvavo Estijoje rengiamose šaudymo varžybose, todėl tokia dovana – puikus įvertinimas už darbą.

Rinktinės vadas ats. plk. ltn. V. Petkevičius patikino, kad artėjanti vasara jauniesiems šauliams, priešingai negu jų bendraamžiams, net nekvepia poilsiu.

„Artėja labai įtemptas laikas. Netrukus apie šimtą jaunųjų šaulių dalyvaus I ir II pakopos kursuose Karaliaus Mindaugo husarų batalione, vėliau – stovykla Nemirsetoje, po to bus organizuojami III ir IV pakopos kursai.

Vasaros pabaigoje atrinksime jaunuosius šaulius, kurie keliaus į Švediją. Žinoma, tai tik pagrindiniai planai, greta jų turime ir kitų. Viena aišku – visa vasara rintinės jauniesiems šauliams bus pilna renginių ir didelių planų“, – artimiausiais planas dalijosi rinktinės vadas.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: