Jaunieji tyrėjai dalyvavo interaktyviuose renginiuose

Spalio 14 d. Kauno technologijos universitete Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) surengtas jau daugiau nei dešimtmetį vykstantis renginys „Tyrėjų naktis“. Fakulteto kuratoriai pakvietė moksleivius ir suaugusius į renginius, kurių metu jie susipažino su išradimais, inovacijomis, moksliniais tyrimais. Į interaktyvius užsiėmimus atvyko moksleiviai iš Panevėžio Vilties progimnazijos, Vyturio progimnazijos, V. Mikalausko menų gimnazijos ir J. Miltinio gimnazijos.

„Tyrėjų naktis“ yra išskirtinis renginys, kurio metu daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris visuomenei. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete renginys vyko Technologijų mokymo centre, laboratorijoje pritaikytoje jauniesiems mokslininkams, t.y. moksleiviams.

Penktadienį po pamokų į KTU PTVF atvyko 8 klasių mokiniai iš Vilties progimnazijos, Vyturio progimnazijos, 9-tokai iš V. Mikalausko menų gimnazijos ir 10 klasės moksleivės iš J. Miltinio gimnazijos. Noro pamėginti sukonstruoti išradimus netrūko nei vienam užsiregistravusiam dalyviui. Moksleiviai tyrinėjo visas detales ir bandė jas sujungti į vientisą sistemą, siekdami gauti iš anksto numatytą rezultatą.

Jaunieji mokslininkai patys gamino įvairius prietaisus. „Mirksiukas“ – tai elektros grandinė, kuri valdo du šviesos diodus, juos įjungdama pakaitomis. Analogiškos valdymo grandinės naudojamos įvairiuose šviesos signalizavimo įtaisuose: geležinkelio pervažos semaforas, įvairūs įspėjamieji kelių ženklai, spec. tarnybų švyturėliai ir kt. „Mirksiukas“ atiteko jį sulitavusiam moksleiviui.

„FM siųstuvas“ – tai elektros grandinė, kuri persiunčia mikrofonu įrašytą garsą FM bangomis. FM imtuvu (arba telefono su radiju) galima 100 metrų atstumu nuo siųstuvo išgirsti prietaiso įrašinėjamus garsus. „FM siųstuvas“ atiteko jį padariusiam moksleiviui.

„Pelė, kuri bijo tamsos“ – tai robotas, kuris jutiklių, variklių ir valdymo grandinės pagalba geba judėti grindiniu link šviesiausios patalpos vietos. Robotuko-pelės judėjimo kryptį galima valdyti žibintuvėliu – kur šviesime, ten judės ir robotas. Surinkti robotukai atiteko moksleiviams.

Renginius moksleiviams vedęs magistrantas Giedrius Liaučys džiaugėsi, jog atvyko motyvuoti ir patys užsiregistravę mokiniai. Didžiausią įspūdį litavimas padarė naujokams, kurie dar nebuvo to darę. Taip pat buvo ir jau išbandžiusių litavimą, todėl jiems buvo šiek tiek lengviau. Kitiems metams planuojama skirti daugiau laiko šiems renginiams, nes moksleiviai labai domisi tokio pobūdžio užsiėmimais.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: