Jauniesiems policijos rėmėjams – apie elgesį karo metu

Žinios apie karą Ukrainoje kelia nerimą Lietuvos žmonėms. Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Renata Gustaitienė su jaunaisiais policijos rėmėjais lankėsi Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-ojoje rinktinėje, kur 501 pėstininkų kuopos vadas kapitonas Valerijus Gruodis pasidalijo informacija apie programą „Karas rytoj“ ir privertė susimąstyti, kokie visų veiksmai turėtų būti.

Žmogus turi suprasti, kad, prasidėjus karui, visi materialūs dalykai nebėra jų nuosavybė, draudimai karo metu neatsako už patirtą žalą ir laikytis materialių dalykų tiesiog neprotinga. Jaunieji policijos rėmėjai sužinojo, kad karo metu pinigai turi mažą vertę, konflikto zonoje preke tampa cigaretės, alkoholis, taurieji metalai, negendantys maisto produktai. Svarbiausia žmogui išlikti gyvam ir saugiam, rengtis kuo mažiau panašiais drabužiais į nešiojamus kareivių.

Kapitonas V. Gruodis patarė, prasidėjus karui, išsaugoti šaltą protą, planuoti savo veiksmus, laikytis toliau nuo karių, pasirūpinti maisto ir vandens atsargomis, pasiimti reikiamų vaistų, aiškiai rodyti, kad esi civilis, pasitraukti iš didžiųjų miestų. Kapitonas pasakojo apie kario savanorio statusą ir jam suteikiamas privilegijas, parodė ginkluotę ir visus svečius mokė laužų uždegimo technikos lauko sąlygomis.

Visi jaunieji policijos rėmėjai įgijo daugiau žinių ir atsisveikindami palinkėjo kariams savanoriams visada gyventi taikoje.

Rasa Černauskaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: