Aukštaitijos naujienosPasvalys

Jaunimo verslumo forumas: „Pasvalys–Bauskė: bendradarbiavimas be sienų

Pasvalio rajono savivaldybės administracija ir Latvijos Respublikos Bauskės savivaldybės administracija įgyvendina Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“ (LLI-155 „Business bag“), kurio viena iš veiklų – vaikų ir jaunimo verslumo įgūdžių lavinimas generuojant ir įgyvendinant tarptautines verslo idėjas.

2018 m. spalio 18 d. Raubonių kaimo turizmo sodyboje „Tatulos vingiai“ vyko jaunimo verslumo forumas: „Pasvalys–Bauskė: bendradarbiavimas be sienų“, kuriame dalyvavo moksleiviai iš Lietuvos ir Latvijos bei projekto mentoriai. Šio renginio vienas iš pagrindinių tikslų – pasidalinti gerąja jaunųjų verslininkų patirtimi kuriant ir įgyvendinant savo verslą. Taip pat norėta aptarti projekto LLI-155 „Business bag“ pirmąjį etapą, kurio metu buvo kuriamos tarptautinės verslo idėjos, bei buvo suorganizuotas verslo idėjų konkursas Latvijoje.

Forume dalyvavo du Latvijos Respublikos atstovai, kurie pasidalijo savo istorijomis. Pirmasis pristatė „darbo šešėliavimą“ – tai Latvijoje vykdoma akcija jaunimui, kurios metu moksleiviai vienai dienai turi galimybę stebėti profesionalų darbą iš arti. Vienas iš pavyzdžių – Latvijos užsienio reikalų ministro darbo pažinimas, kartu su juo praleidžiant visą darbo dieną. Latvijoje tokia praktika taikoma jau ne vienerius metus, o tuo tarpu Lietuvoje ši akcija yra nauja. Patirtimi pasidalijęs jaunuolis, šiuo metu studijuojantis universitete, akcentavo šios akcijos svarbą – dalyvaudamas šioje programoje, jis suprato, ką nori veikti gyvenime. Kitas Latvijos atstovas kalbėjo apie savo verslo įkūrimą. Jis pasakojo apie blaškymąsi tarp darbo vietų, keliones, padėjusias jam suprasti, ką iš tiesų mėgsta dirbti. Pasakodamas jis dalinosi savo smagių kelionių akimirkomis ir stengėsi moksleiviams perteikti mintį, jog drąsa ieškoti savo pašaukimo visada atsiperka. Šiuo metu jaunuolis turi savo įmonę „Sky route films“, kuria įvairius reportažus, reklamas, filmuoja ir fotografuoja renginius.

Renginyje dalyvavo ir Pasvalio rajono verslininkas, įkūręs restoraną „Krabinukas“. Jaunasis verslininkas drąsino moksleivius nebijoti įgyvendinti savo idėjų, nenuleisti rankų sutikus pirmąsias kliūtis, ir mokytis iš savo klaidų.  Forumo metu vyko paskaita „Skaitmeninis organizacijos ir asmens įvaizdis verlo ir karjeros vystyme“, kurios metu susirinkusieji turėjo galimybę iš arčiau susipažinti, kokią įtaką socialinių tinklų informacija turi karjerai. Lektorius pateikė įvairius netinkamo elgesio internete pavyzdžius, kartu su moksleiviais analizavo jų socialinio tinklo „Facebook“ paskyras.

Po pietų forumo dalyviai keliavo į Raubonių vandens malūną, vilnų verpyklą-karšyklą, kur susipažino su dar veikiančiais malūno mechanizmais bei dalyvavo edukacinėje programoje „Vilnos kelias“.
Projekto „Modernaus tarpvalstybinio vaikų ir jaunimo verslumo kompetencijų ugdymo tinklo bibliotekose kūrimas“ įgyvendinimo pabaiga – 2019 m. vasario mėnuo.

 

Pasvalio rajono savivaldybės informacija

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.