Jaunųjų atlikėjų balsai skambės ežerų krašte

Gegužės 23 d. Molėtų vasaros estradoje skambės daugiau nei tūkstančio mažųjų dainorėlių balsai. Vyks XVI berniukų chorų festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“, kurį organizuoja Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su Lietuvos chorų sąjunga ir Molėtų rajono savivaldybe. Dalyvauti žada 24 jaunučių chorai iš visos Lietuvos: Alytaus, Jurbarko, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Lazdijų, Molėtų, Panevėžio, Prienų, Simno, Šiaulių, Varėnos, Vilkaviškio ir Vilniaus.

Renginyje skambės gražūs, vaikystę primenantys ir jau klasika tapę kūriniai – „Tau, mano mamyte“ (Vytauto Paltanavičiaus muzika, Kosto Kubilinsko eilės), „Ant kiekvieno kalnelio“ (Benjamino Gorbulskio muzika, Justino Marcinkevičiaus eilės) – bei nauji berniukų chorams skirti kūriniai: „Kanklės“, „Būgnas“, „Arfa“ (Vytauto Miškinio muzika, Ramutės Skučaitės žodžiai).

Tradiciniu tapęs festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ jau penkiolika metų vyksta Lietuvos miestuose. Tai vienintelis tokios apimties gilias tradicijas turintis respublikinis renginys, jungiantis berniukų chorus iš visos Lietuvos. 2000 m. Vilniuje ir 2001 m. Klaipėdoje buvo surengti pirmieji koncertai, kuriuose dalyvavo keturi pagrindiniai Lietuvos berniukų chorai. Norėdami populiarinti judėjimą visoje Lietuvoje, organizatoriai nutarė su šiais renginiais apkeliauti didžiuosius šalies miestus ir ten dalintis gerąja patirtimi. Pamažu akcija išaugo į festivalį, tapusį paspirtimi plėstis Lietuvos chorinei bendruomenei. 2010 m. vykęs festivalis Vilniuje buvo pažymėtas žymiausių Lietuvos berniukų chorų kūrybinės veiklos jubiliejais ir sukaktimis: „Ąžuoliukas“ ir Kauno „Varpelis“ šventė 50-ties metų jubiliejus, Šiaulių „Dagilėlis“ – 45 metų sukaktį.

Festivalis rengiamas siekiant puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, kuo daugiau vaikų įtraukti į chorinį judėjimą mokyklose, atitraukti nuo blogos gatvės įtakos, smurto ir narkomanijos, atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų meninį užimtumą, laisvalaikio kultūrą, kūrybiškos, pilietinės asmenybės ugdymą.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: