Jaunųjų Panevėžio verslininkų sėkmė regioniniame antreprenerystės konkurse

Kovo mėnesį jau trečiąjį kartą vyksta jaunimo antreprenerystės ir finansinio raštingumo organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamas moksleivių konkursas “Challenge the Challenge”. Mestą iššūkį šiemet priėmė 452 moksleiviai iš visos Lietuvos, kurie įkūrė net 113 jaunųjų bendrovių. Pirmajame regionų etape triumfavo sumanių jaunuolių ketvertukas ir jų sukurtas galvosūkių verslas „Smegenų vingis“. Apie pirmuosius sėkmingus jaunosios bendrovės žingsnius kalbiname „Smegenų vingio“ įkūrėjus gimnazistus Justą Matulį, Matą Švitrį, Dovydą Aleknavičių ir Dovydą Stasiūną.

  • Kam ir kaip kilo idėja sukurti verslą?
  • Mūsų verslas prasidėjo nuo draugystės. Technologijų ir robotikos entuziastais tapome ankstyvajame amžiuje. Pirmieji mūsų susitikimai vykdavo KTU organizuojamuose būreliuose, po to veiklą tęsėme G.Petkevičaitės viešojoje bibliotekoje. Dabar kas savaitę susitinkame Panevėžio robotikos centre „RoboLabas“. Idėja pradėti verslą kilo 2018 m., o šiandien galime pasidžiaugti, jog ji tapo realybe – kompiuterių ir 3D spausdintuvų pagalba kuriame galvosūkius.
  • „Smegenų vingis“ – kas tai? Kuo ypatingi jūsų kuriami galvosūkiai?
  • Mūsų AcceleratorX jaunoji bendrovė „Smegenų vingis“ programuoja, modeliuoja ir spausdina galvosūkius. Kiekvienas norintis už simbolinę kainą gali įsigyti galvosūkių dėžutę, kurioje yra teminė užduočių knygelė bei galvosūkis. Pirmoji mūsų sukurta galvosūkių dėžutė yra apie kriptografiją. Knygelėje pateikiama informacija apie kriptografijos istoriją, kur ir kaip ji gali būti pritaikoma mūsų kasdieniniame gyvenime, bei galvosūkis „labirintas“, kurį išsprendus, rasite raktą į kitą užduotį. Tai logiką ir kritinį mąstymą lavinančios užduotys, tinkamos tiek vaikams, tiek suaugusiems.
  • Kas nulėmė jūsų sėkmę antreprenerystės konkurse „Challenge the Challenge“? Kiek svarbus jums šis įvertinimas?
  • Būti pripažintiems geriausiais Panevėžio regione yra didžiulis įvertinimas ir mūsų sunkaus darbo pripažinimas. Darbas pandemijos metu kelia iššūkių visiems, buvo akimirkų, kuomet nebetikėjome savo idėja. Bet net po juodžiausios nakties ateina šviesus rytojus. Šis ekspertų įvertinimas suteikė naujų jėgų ir stimulo nesustoti ir kurti toliau. Su nekantrumu laukiame finalinio „Challenge the Challenge“ etapo gegužės 7 d. Vilniuje, kuriame susirungs visų regionų geriausios jaunosios bendrovės.
  • Kokie artimiausi jūsų jaunosios bendrovės planai? Apie ką svajojate tolimesnėje perspektyvoje?
  • Toliau brandiname savo verslo idėją, sukūrėme „Smegenų vingis“ tinklalapį, elektroninę parduotuvę, kuriame ir modeliuojame naujus galvosūkius. Norime ir kitus uždegti mūsų idėjomis, neretai pasvajojame ir apie pergalę finaliniame regionų etape.

AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: