AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

JAV ambasados dovana Lietuvos šimtmečio proga – violončelės virtuozo Ian Maksin koncertinė programa Panevėžyje

Kovo 15 d. Panevėžyje lankysis garsus amerikiečių violončelės virtuozas ir kompozitorius Ian Maksin. Kartu su Vilnius Guitar Trio, Ian Maksin Panevėžio muzikiniame teatre pristatys intriguojančią muzikinę programą „Come Together“. Šis koncertas, vienijantis Lietuvos ir JAV muzikus, yra dalis JAV ambasados pristatomos kultūrinės programos, skirtos Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui paminėti.

„Labai džiaugiamės galimybę pristatyti šią koncertinę programą, kuri yra dalis JAV ambasados kultūrinės programos, skirtos paminėti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį. Man didelė garbė šiuo ypatingu laikotarpiu dirbti Lietuvoje, JAV ambasadorės pavaduotoju. Pastarąjį šimtmetį Jungtinės Amerikos Valstijos su pasididžiavimu vadino Lietuvą savo drauge.  Sveikiname Lietuvą šio istorinio etapo proga, kuris svarbus ne tik šiai šaliai, bet ir visai Europai. Muzikinė programa, kurią pristatys Ian Maksin su Vilnius Guitar Trio įkūnija mūsų bendras vertybes, meilę kultūrai ir muzikai bei gebėjimą kartu kurti nuostabius dalykus“, – sako JAV ambasadorės Lietuvoje pavaduotojas Howard Solomon.

2017 metais atlikėjas Ian Maksin koncertavo Lietuvoje ir susilaukė didelio pasisekimo didžiuosiuose šalies miestuose. Publika liko sužavėta virtuozo profesionalumu ir nuoširdžiu muzikavimu. Sankt Peterburge, Rusijoje, gimęs, vėliau išvykęs gyventi JAV solistas yra įvairios sudėties tarptautinių ansamblių dalyvis, su koncertais apkeliavęs daugiau negu trisdešimt pasaulio šalių, muzikuoja prestižinėse Amerikos, Europos, Azijos koncertinėse salėse kartu su tokiomis muzikos žvaigždėmis kaip Andrea Bocelli, Sting, Gloria Estefan, Barry Gibb ir kt.

Šiais metais Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje ir „Arts Libera International“ organizuojamas turas yra JAV kultūrinių mainų „Arts Envoy“ programos dalis, kuri atveria galimybes vaisingam kultūriniam dviejų šalių dialogui.

Lietuvos klausytojai nekantriai laukia jau netrukus prasidedančio išskirtinio koncertinio turo COME TOGETHER. Jame jėgas sujungs į Lietuvą atvykęs svečias iš JAV – violončelės virtuozas Ian Maksin ir ne tik vilniečiams jau puikiai žinomi gitaros profesionalai Vilnius Guitar Trio. Profesionalūs muzikantai koncertuose Anykščiuose, Panevėžyje, Utenoje, Jašiūnuose ir Visagine paruošė klausytojams ne tik jiems puikiai pažįstamų kūrinių, kurie bus atliekami naujai, bet ir dar negirdėtų gitaros ir violončelės sąskambių. Koncertinio turo išvakarėse su mūsų skaitytojais apie artėjančius koncertus sutiko pasikalbėti violončelės virtuozas ir kompozitorius iš Jungtinių Amerikos Valstijų Ian Maksin.

  • Ianai, lygiai prieš metus su projektu Come Together pasirodėte didžiosiose Lietuvos scenose, ar grįžimas su tuo pačiu projektu reiškia, kad turėjote didžiulį pasisekimą?

Tikrai taip! Tai buvo didžiulė sėkmė dėl kelių priežasčių: praėjusį pavasarį mes visiškai užpildėme visas sales, kuriose koncertavome, taip pat įtraukiant ir Šv. Kotrynos bažnyčią Vilniuje. Puikiai susigrojome su Vilnius Guitar Trio. Tarp mūsų iš karto atsirado chemija, kuri leido pasidalinti energinga muzika su klausytojais. Galiausiai mes sugebėjome perduoti žinutę, kad muzika, skirtingai nei bet kokia kita jėga, gali suburti žmones nepriklausomai nuo jų kilmės, amžiaus, politinių ar religinių pažiūrų ir įsitikinimų.

  • Koncertinį turą kartu su Arts Libera International ir Amerikos ambasada rengiate pagal „Arts Envoy“ kultūrinių mainų projektą. Ką reiškia dalyvauti tokiame prestižiniame projekte?

„Arts Envoy“ programa yra tikrai viena prestižiškiausių dotacijų, kurią JAV vyriausybė gali suteikti atlikėjams už reikšmingą kultūrinį indėlį tarptautiniu mastu. Tai menininkams leidžia pristatyti savo kūrinius dar didesnei tarptautinei auditorijai. O su Arts Libera International komanda jau esu bendradarbiavęs praėjusiame ture. Komandą sudaro tikri profesionalai, kurie yra absoliutūs lyderiai tarptautinių atlikėjų prodiusavime.

  • Koncertuodamas apkeliavote daugiau nei trisdešimt pasaulio šalių, kokia yra Lietuvos publika?

Nesu niekur kitur gavęs tokių gražių gėlių puokščių kaip Lietuvoje praėjusiais metais! Lietuviai yra labai palaikantys ir nuoširdūs žmonės. Aišku, gražesnių moterų nei lietuvaitės tikriausiai nėra niekur kitur pasaulyje. Kalbėdamas apie grožį, turiu omenyje ne tik išvaizdą, bet ir vidinį grožį, charizmą, kilnumą bei rafinuotumą.

  • Projekte Come Together pasirodysite su Vilnius Guitar Trio, ką reiškia kai violončelė ir gitaros susitinka vienoje scenoje?

Violončelės ir gitarų pasirodymas išties elektrifikuojantis. Laimė, jog mes turime viso koncerto vaizdinę medžiagą, kurią galima rasti LRT televizijos svetainėje. Paprastai aš nežiūriu filmuotų koncertų medžiagos, tačiau šiuo atveju aš žiūrėjau kelis kartus iš eilės, nes norėjau iš naujo pajusti tą nepaprastą energiją, kuri sklido iš scenos. Turtingas trijų gitarų skambesys puikiai susiliejo su violončele. Taip pat kiekvienas muzikantas įnešė labai daug: Gintaras Šulinskas – nepaprasta energija ir charizma, Artūras Chalikovas – klasiškas meistriškumas ir rafinuotas stilius ir Andžej Zujevič – jaunatviška energija bei geriausios idėjos.

  • Pasirodymo programa yra labai įvairi, ar bus staigmenų ar premjerų?

Tikrai taip. Pasirodymas paruoštas taip, jog atitiktų kiekvieno muzikos gurmano skonį, nes vyraus džiazo, roko, klasikos ir kiti muzikos stiliai. Taip pat visai neseniai išleidau albumą, kuriame galima išgirsti makedonų, baltarusių, ispanų bei prancūzų kalbomis atliekamus kūrinius. Aš labai norėčiau dalį kūrinių pristatyti ir Lietuvos publikai, aišku pritariant gitarų trio. Galiu užtikrinti, bus staigmenų, kurios privers klausytojus mažių mažiausiai nusišypsoti!

„Come Together” –  renginys kokybiško meno gerbėjams bei muzikos mylėtojams, kurie išgirs ne tik virtuoziškas improvizacijas, netikėtas harmonijas, bet ir sulauks malonių staigmenų.

 

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.