„JAZZ fontanas 2016“: mes pasiruošę atgaivinti Jus džiazo srove

XV tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis vėl sulaukė savo valandos. Gegužės 6-7 dienomis Kultūros centre Panevėžio bendruomenių rūmuose vyksiantis tradicinis renginys „JAZZ fontanas 2016“ ne tik suburia vaikus ir jaunimą iš Lietuvos ir užsienio šalių, bet ir tampa atspirties tašku profesionaliam šuoliui į ateitį, puoselėja džiazo muzikos žanrą ir plečia Lietuvos džiazo atlikėjų ratą.

Džiazas – visuotinė aistros ir geranoriškumo kalba – jau daugiau nei šimtmetį vienija skirtingų kultūrų, religijų ir tautybių žmones, stiprina bendravimą tarp šių grupių, skatina taikos procesus ir rodo, kiek daug turime bendro. Džiazas – galingas diplomatinis įrankis, suteikiantis pasaulio žmonėms galimybę bendrauti ir sutarti.

Jau balandžio 30-ąją – UNESCO iniciatyva skelbiamą Tarptautinę džiazo dieną – galime prisidėti prie pasaulio vienijimo per muziką, šventinius renginius ir kitas šiai dienai skirtas veiklas. Viso pasaulio žymūs džiazo atlikėjai, mokslininkai, kompozitoriai, rašytojai, mąstytojai, šokėjai, skleidžiantys grožio, dvasios ir džiazo principus, kviečia jungtis prie šios dienos minėjimo. Tarptautine džiazo diena siekiama ne tik skatinti kultūrų tarpusavio supratimą, dialogą, toleranciją ir lyčių lygybę, bet ir didinti visuomenės informuotumą apie džiazo muzikos vaidmenį, puoselėjant visuotines vertybes, bei pripažinti džiazą universalia laisvės kalba.

Gegužės 6-7 d. panevėžiečio kompozitoriaus ir džiazo atlikėjo Rimanto Bagdono projektas – jau penkiolika metų gyvuojantis Tarptautinis vaikų ir jaunimo džiazo muzikos festivalis „JAZZ fontanas“ – taip pat prisideda prie Tarptautinės džiazo dienos minėjimo. Festivalis padeda muzikos menu besidominčiam jaunimui tobulėti, ieškoti, drąsina tęsti studijas šia linkme Lietuvos ir pasaulio muzikinėse institucijose. Dauguma festivalyje „JAZZ fontanas“ dalyvavusių jaunųjų atlikėjų džiazo muziką studijuoja Austrijoje, Olandijoje, Anglijoje, Danijoje, Šveicarijoje, netgi solidžiausioje pasaulio džiazo mokykloje – Berklio koledže (JAV). „JAZZ fontanas“ jiems – lyg atspirties taškas profesionaliam šuoliui į ateitį.

Šis projektas yra vienintelis tokio pobūdžio vyksmas Lietuvoje, apimantis platų vaikų ir jaunimo vokalinio-instrumentinio džiazo muzikos spektrą. Festivalio įkvėpti buriasi nauji džiazo muzikos atlikėjų kolektyvai.

Teigiamą vertinimą sulaukusio renginio apimtis plečiasi dalyvių skaičiumi, žanrų įvairove ir geografine platuma. Panevėžyje vykstantis festivalis „JAZZ fontanas“ jau yra įgijęs autoritetą tarp Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Latvijos jaunimo bei jų mokytojų. Jis tapo jaunųjų džiazo atlikėjų mažuoju „Birštonu“. Šiai metais renginyje dalyvauja Lenkijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos jaunieji muzikantai.

Kadangi „JAZZ fontanas“ yra festivalis-konkursas, į renginį atvykusius jaunuosius dalyvius vertina solidūs Lietuvos džiazo muzikos profesionalai – kritikai, atlikėjai, pedagogai. Vertinimo komisijai vadovauja Jūratė Kučinskaitė – muzikologė, pedagogė, Lietuvos nacionalinio radijo laidų džiazo temomis vedėja, viena iš Vilniaus ir Birštono džiazo festivalių rengėjų, skaitanti pranešimus bei rašanti straipsnius apie džiazą Lietuvoje ir užsienyje.

Pabrėžtina ne tik edukacinė, bet ir prevencinė festivalio svarba: kuo daugiau vaikų bus įtraukti į kūrybinę-kultūrinę veiklą, tuo saugesnis bus ir jų pilietinis bei dvasinis brendimas.

Festivalio organizatoriai ypatingai dėkoja jo rėmėjams, nes muzikos menas, kaip tai patyrė daugybė jam deramą dėmesį skyrusių valstybių, padeda spręsti svarbius naujosios kartos sąmoningumo klausimus.

Festivalis vyks gegužės 6-7 d. Kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų Renginių salėje (Kranto g. 28) ir džiazo klube „RANDEVU“ (kavinė „Kafenhauz“, Ukmergės g. 3).

Į Bendruomenių rūmuose vyksiančius festivalio renginius įėjimas laisvas.

Festivalio programa – internetiniame puslapyje www.panjazz.lt.

Maloniai kviečiame savaitgalį praleisti su džiazo muzika!

Nuotr. iš festivalio archyvo


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: