Jėga, energija, sveikata – JES!

Kievienais metais, spalio mėnesį, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje vyksta tradicinis sveikuoliškas rytmetis „JES“ ( Jėga, energija, sveikata). Vieną spalio trečiadienį Mokinių tarybos nariai ir mokytoja Daiva Daunoravičienė pakvietė ketvirtokus į mokyklos valgyklą. Kodėl į valgyklą? Šių metų rytmečio tema – sveika dienos pradžia – maistingi, sveikatai reikalingi, sėkmingai augti padedantys pusryčiai.

Kieviena klasė rytmetį pradėjo šūkiais. „Sveiki pusryčiai – jėga, sveikas maistas – sveikata!“ – skandavo 4b klasės mokiniai. „Sveikas maistas- tai jėga, norim jį valgyt visada!“ – neatsiliko 4c klasės mokiniai. Mokytoja Palmyra Šimaitienė priminė, kad sveikatai reikalingas ne tik sveikas maistas. Ji pristatė projektą „Aš noriu, turiu ir galiu būti sveikas“. Projektas finansuojamas iš Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Mokytoja pakvietė aktyviai dalyvauti projekto veiklose ir palinkėjo išlikti sveikiems. Vyresniųjų klasių mokiniai, mokinių tarybos nariai, ketvirtokams pasakojo, kad dieną pradeda daug energijos teikiančiais pusryčiais. Vyresniųjų draugų pavyzdys yra daug įtaigesnis už daugelį mokytojų žodžių. Apie sveikų pusryčių naudą pasakojo direktoriaus pavaduotojas ugdymui, kuruojantis mokyklos baseino darbą, Arūnas Gabrilavičius. Pavaduotojas kalbėjo, kiek jėgos ir energijos suteikia pusryčiai, jei teisingai parenkami maisto produktai, pateikė produktų derinimo pavyzdžių norintiems sveikai maitintis. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Daiva Griškėnienė, apžiūrėjusi vaikų pusryčių dėžutes, pasidžiaugė, kad ketvirtokai pusryčiauja sveikai, valgo daug daržovių ir patarė nepamiršti pakankamai gerti ir dieną pradėti stikline vandens.

O kodėl prieš pusryčius nepasimankštinus? Ketvirtokai smagiai judėjo muzikos ritmu, o mokytojai džiaugėsi, kad rytmečio tikslas- kuo daugiau sužinoti apie sveikų pusryčių naudą – sėkmingai pasiektas, pasitelkus netradicinę veiklą ir erdvę. Visiems buvo smagu pasimankštinti, papusryčiauti ir pasidalinti patiekalų receptais.

Palmyra Šimaitienė
Lina Žukauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: