Jei kolegos nebūtų saulėmis

Kad galėtum uždegti smalsumo ugnį vaikų akyse, pats turi būti smalsus. Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos mokytojams noro kuo daugiau pamatyti, sužinoti netrūksta, todėl jie daug keliauja.  

Spalio 4 d. „žemyniečiai“ vyko į unikalios gamtos Biržų kraštą. Visas rudens spalvų išmargintas Biržų regioninio parko grožis atsivėrė žvalgantis nuo 32 metrų aukščio Kirkilų apžvalgos bokšto, pastatyto Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių. Gražumas gi tos Lietuvos!

Ne tik gražia gamta , bet ir darbščiais, sumaniais žmonėmis gali Lietuva pasidžiaugti. Tokį nenuilstančių, išradingų žmonių įspūdį paliko Jūris ir Kristina Milišiūnai Dvargalių kaime įkūrę avininkystės ūkį. Jų valdose net keli nameliai iš vilnos, pastatyti pagal mongoliškų jurtų konstrukciją.

Kiekviena jurta turi savo paskirtį: vienoje- pirtis, kitoje- muziejus su visais vilnos apdirbimo įrankiais, trečioje- konferencijų salė. Pievose – pulkai avių, o keliolika pačių įvairiausių avelių yra įkurdinta aptvare netoli jurtų, kad būtų  galima  jas iš arčiau apžiūrėti.

Avininkystės ūkio šeimininkai labai išsamiai, draugiškai, maloniai papasakojo apie visą vilnos kelią nuo avies iki vilnonių mezginių bei veltinių.                                                                                                           

Biržų krašte gausu dvarų. Vienas iš jų,  Butautų dvaras, yra žinomas dar nuo 1750 metų. Dvaro rūsiuose nuo seno buvo verdamas alus. Šiuo metu čia veikia „Butautų dvaro bravoras“, o dvaro salėse galima paragauti čia pat išvirto alaus ar giros, paskanauti pikantiškų užkandžių. Ir dvaras gražus, ir vaišės skanios, tačiau labiausiai sužavėjo bravoro direktoriaus Dariaus Vizbaro dainos. Nuo jo puikaus balso, rodos, kilo dvaro skliautai.                                               

Daug pamatėm, daug sužinojom. Buvo gera, įdomu. Džiaugėmės, kad saulė spindulių negailėjo, bet ką reikštų viena saulė danguje, jeigu kolegos nebūtų saulėmis.

 Aušra Vaitkienė, Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros  mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams  su visuomene


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: