Asociatyvi nuotrauka – Unsplash

Jei nespėjote atsidaryti „Shazam“, paniūniuokite patys: nauja funkcija padės lengviau atrasti patinkančią dainą

Turbūt esate susidūrę su situacija, kai išgirstate patinkančią naują dainą, tačiau niekaip nepavyksta jos rasti muzikos platformose. Kai kurie būtent tam išmaniajame telefone turi įsidiegę dainas identifikuojančią programėlę „Shazam“, tačiau ir jos kartais atsidaryti laiku gali nepavykti. Tačiau savo telefonui jau galite paniūniuoti ir patys. Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, sako, kad šią naujovę gali išbandyti dalis muzikos platformos „YouTube Music“ naudotojų – tam tereiks kelių paprastų žingsnių.

Jau galima paniūniuoti

Visi „Android“ išmaniųjų telefonų savininkai jau gali išbandyti džiugią staigmeną – muzikos platforma „YouTube Music“ neseniai pranešė, kad patinkančią dainą nuo šiol galima surasti kur kas paprasčiau. Naudotojams tereikia patiems padainuoti ar paniūniuoti dainos melodiją savo telefonui.

„Naujoji funkcija bus ypač naudinga tuo atveju, kai iš galvos niekaip negalite išmesti kažkur išgirstos dainos, tačiau nežinote, kas ją atlieka. Platformos kūrėjai žada, kad įrankis veiks net ir tokiu atveju, jei dainuoti nemokate. Užteks pašvilpauti ar paniūniuoti melodiją. Bet to, kaip ir populiariausias įrankis „Shazam“, ši funkcija gali atpažinti kūrinius jiems grojant“, – sako A. Lukošius.

Padainavus norimą melodiją, „YouTube Music“ pateiks visą svarbiausią informaciją apie kūrinį – jo pavadinimą, atlikėją, albumą ir dainos viršelį, išleidimo metus, kitą svarbią informaciją apie dainą.

Nuo šių metų kovo mėnesio bandoma programinė įranga sukurta remiantis „Google“ išmaniojo telefono „Pixel“ funkcija „Now Playing“. Pastaroji naudoja dirbtinį intelektą, suderinantį muziką su išgirstu garsu.

Kaip naudotis?

Pasak „Tele2“ Inovacijų eksperto, naudotis šia funkcija labai paprasta. Tereikia atverti „YouTube Music“ programėlę ir pagrindiniame puslapyje bakstelėti viršutiniame dešiniajame kampe esantį paieškos mygtuką su padidinamojo stiklo piktograma, o tada paspausti garso bangos piktogramą. Programa paprašys jūsų pagroti, padainuoti arba paniūniuoti bet kurią dainą, kurios bandote ieškoti.

„Tiesa, bent kol kas atsiliepimai apie šią šviežutėlę funkciją dar yra dvejopi. Nors ji puikiai atpažįsta populiarias ir gana paprastas melodijas, kur kas sunkiau suranda, pavyzdžiui, įmantrius džiazo kūrinius ar kitų sudėtingų žanrų dainas. Tikėtina, kad laikui bėgant ši technologija dar patobulės“, – teigia A. Lukošius.

Ekspertas priduria, kad ši funkcija prieinama tiems naudotojams, kurie savo „Android“ įrenginyje turi programėlės „YouTube Music 7.02“ versiją. Atnaujinti savo programėlę galima tiesiogiai per „Android“ įrenginyje esančią „Play Store“ parduotuvę. Kol kas nepranešama, kada identiška funkcija bus prieinama „iOS“ išmanių įrenginių savininkams.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: