Lietuvos naujienos - Sveikata - 2021-09-02

Jei norite geros savijautos: praleiskite daugiau laiko lauke!

Pavasario ir vasaros šiluma skatina daugiau laiko praleisti lauke. Nesunku pastebėti dviračių, bėgimo ir kitų sporto šakų skaičiaus padidėjimą, žmonių veiklas lauke, nes kiekvieną dieną norisi gaudyti saulės spindulius ir mėgautis gaiviu oru. Yra daug priežasčių dažniau išeiti į lauką. Žmonėms, sergantiems kvėpavimo takų ligomis, neurologinėmis ligomis, depresija, psichikos ligų turintiems ar jaučiantiems nemigą ir nervingiems žmonėms būtinas grynas oras. Tačiau tai būtina ir sveikiems žmonėms, mėgstantiems sėslų gyvenimo būdą.

Kodėl verta lauke leisti laiką net tuomet, kaip lyja lietus?

Kai saulę staiga pakeitė tamsūs debesys ir gūsiai, skundo pareiškėjo sveikatos būklė iškart pagerėjo, nes galima pradėti skūstis, jog į lauką išeiti nepavyks. Tačiau ne visi žino, kad lietus taip pat naudingas sveikatai.

Įprasta, kad sodų, laukų ir miškų savininkai, sausrai jautrūs grybai ir uogos laukia maksimalaus kritulių kiekio, nes lietus užlieja žemę ir atkuria augmeniją. Be to, jis gali nuplauti dulkes ir žiedadulkes bei išvalyti orą. Štai kodėl žmonės, ypač alergiški, jaučiasi geriau po lietaus. Galima sakyti, kad trumpas ir stiprus lietus ar tiesiog ilgas lietus valo orą ir suteikia atgaivos jausmą. Lietaus lašai yra didesni ir sunkesni už žiedadulkių daleles. Nukritę ant žemės, vandens lašeliai savo gravitacija nusėda žiedadulkes. Kai oras yra šiltas ir sausas, augalai išskiria žiedadulkes, o kai yra vėsu ir drėgna, jie išskiria mažiau žiedadulkių, todėl oras tampa švaresnis, o tai leidžia visiems vaikščioti ir laisvai kvėpuoti.

Nors sakoma, kad dėl oro taršos lietaus vanduo palaipsniui keis pH, tačiau, mokslininkų teigimu, jis neturi tiesioginio poveikio žmonėms. Jei oda bus įmirkyta lietaus vandens, jos paviršius nebus paveiktas. Iš tiesų, kai pasistatome palapinę poilsiui prie vandens telkinio, plaukiame baidarėmis upėje, ir staiga lyja, o mes neturime galimybės greitai išdžiūti, tada kyla grėsmė sveikatai, nes drėgni drabužiai mažina kūno temperatūrą, o tai didina peršalimo pavojų. Po to žmonės dažnai skundžiasi sloga ir gerklės skausmu, o žmonėms su susilpnejusiu imunitetu, ypač vaikams ar pagyvenusiems žmonėms, kyla didesnė rizika.

Kur leisti laiką, jei norisi pasislėpti nuo lietaus, bet mėgautis jo teikiamais malonumais

Nors lietus ir turi savo privalumų, niekas nenori permirkti ir susirgti, dėl to lietų geriausia stebėti po stogu, o tam geriausiai tinka terasa. Terasos įrengimas jūsų kieme gali sukurti puikią poilsio ir pramogų zoną jums, jūsų vaikams ar svečiams. Geriausios  terasos iš www.terasustatyba.lt Taip pat terasa yra puiki vieta, kuomet norisi stebėti lietų.  Kaip ir planuojant kiekvieną naują eksterjero elementą ar statinį kieme, verta įvertinti, ar lauko terasos montavimas yra tas darbas, kurį norėtumėte ir galėtumėte atlikti pats. Žinoma, šį darbą galima atlikti ir patiems! Tačiau, patikėjus darbus specialistams, terasa bus įrengta greičiau, išvengsite galimų klaidų ir nesugaišite laiko jų taisymui. Be to, jums nereikės rūpintis terasai tinkamų medžiagų, įrankių pirkimu ar nuoma. Taip pat nereikia ieškoti, kur dėti statybinių medžiagų likučius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: