Jeigu visi mylėsime savo Tėvynę

Kartu su visa Lietuva Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos bendruomenė švenčia Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Jau nuo vasario pradžios mokykla pradėjo puoštis Trispalvėmis, piešiniais, karpiniais, molio dirbiniais, jaunųjų kraštotyrininkų surinkta medžiaga apie mūsų krašto istoriją. Progimnazijos erdves nuspalvino parodos „Atkurtai Lietuvai 100“, „Aš piešiu Lietuvą“, „Kartu mes- Lietuva“, „Lietuvių liaudies raštai ir simboliai“, „Šimtas gražiausių žodžių lietuvių kalbai“.

Mokomųjų kabinetų duris padailino trispalviais kamienais pasidabinę ąžuolai, klevai, beržai, kaštonai, liepos. Kiekvienoje kertelėje galima buvo pajusti artėjančios didingos šventės dvasią. Vyresniųjų klasių mokiniams vyko pamoka-viktorina „Ką žinai apie Lietuvą“. Jos metu jaunuoliai galėjo pasitikrinti savo žinias ir dar daugiau sužinoti apie savo tėvynę. Panevėžio Kristaus Karaliaus Katedros kapinėse mokiniai uždegė pagarbos ir atminties ugnelę ant Lietuvos savanorių kapų. Vasario 15 dieną mokykloje vyko šventinis minėjimas.

Mokiniai šoko, dainavo, deklamavo, o šventėje dalyvavusi Lietuvos Respublikos Seimo narės Guodos Burokienės padėjėja Monika Radinkovienė pasveikino mokyklos bendruomenę iškilmingos šventės proga ir įteikė dovaną- 1918 m. Lietuvos Valstybės Tarybos nuotraukos kopiją bei Lietuvos valstybės Nepriklausomybės akto kopiją.

Apvainikuodamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą progimnazijos direktorius Romualdas Grilauskas padėkojo viešniai už dovaną, mokiniams už gražų koncertą, visiems mokyklos mokiniams ir mokytojams padovanojo po šventės atminimo ženklelį „Atkurtai Lietuvai 100“ ir priminė, kad Lietuvos nepriklausomybės išlaikymas turi rūpėti mums visiems- visai tautai. Jeigu visi mylėsime savo tėvynę, jeigu būsime vieningi, dori, ryžtingi, tai tada pasidarysime neįveikiami ir išsaugosime savo nepriklausomybę, taip sunkiai geriausių tautos sūnų iškovotą.

Aušra Vaitkienė
Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: