Jonavoje keleivius veš elektrinis autobusas

Jonavoje antradienį į gatves išriedėjo pirmasis visiškai elektrinis autobusas. Ekologišką „Solaris Urbino 12 Electric“ įsigijo bendrovė „Jonavos autobusai“. Keleiviai šiuo elektrine spalva nudažytu autobusu bus vežami vietiniais maršrutais ir maršrutu Jonava – Kėdainiai.

Pasak bendrovės vadovo Otaro Urbano, šis 12 m. ilgio, 33 sėdimų vietų elektra varomas autobusas – pirmas toks visame Kauno regione.

„Autobusas ne tik ekologiškas, bet ir aprūpintas visomis saugumo priemonėmis, vaizdo kameromis, žemagrindis – pritaikytas neįgaliesiems ir mamoms su vežimėliais“, – sakė O. Urbanas.

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius prisiminė, kad siekiant įsigyti pirmąjį elektra varomą autobusą teko įveikti dideles biurokratines kliūtis, todėl įsigijimo procedūra užtruko.

„Tačiau šiandien pagaliau galime didžiuotis, kad pirmi regione įsigijome šią ekologiškai švarią transporto priemonę ir kad jau galime atsigręžti ne tik į keleivius, jų patogumą, bet ir gamtos išsaugojimą“, – sakė rajono meras.

Naujasis Jonavos elektrobusas vienu įkrovimu galės nuvažiuoti 230 km. Jonavos rajone tai reiškia visą darbo dienos pamainą. Įkrovimo laikas – apie 2,5 val. Autobusą valdyti apmokyti penki vairuotojai.

Naujo elektrinio autobuso kaina siekia 375 tūkst. eurų. Projektas didžiąja dalimi finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

Ateinančiais metais Jonavos rajono savivaldybė ir bendrovė „Jonavos autobusai“ planuoja įsigyti dar du elektra varomus autobusus.

A. Reipos nuotr.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: