Joninių laužai Piniavoje ir Daukniūnuose

Ar pastebėjote, kad praėjusį savaitgalį Joninių laužai nenustojo liepsnoti nuo pat ketvirtadienio vakaro iki sekmadienio ryto… Tai vienoje, tai kitoje Panevėžio rajono gyvenvietėje įsiplieksdavo karšti ugnies liežuviai, apglėbę vidurvasario saulės išdžiovintas medžių šakas – laužavietei paruoštas. Tai Jonų ir Janinų vardines, Rasų šventę žmonės minėjo! Tradicijomis ir burtais, žaidimais trumpas vasaros naktis margino. Jei turėjote laiko, tai šį vidurvasario džiugesį galėjote aptikti Piniavoje bei Daukniūnuose, kur muzika iki ryto skambėjo ir ketvirtadienį, ir šeštadienį.

Piniava birželio 23-ios vakarą svečius į šventę pakvietė jau aštuntą kartą. Piniavos gyventojų bendruomenė kartu su Paįstrio kultūros centru sukūrė magišką Joninių vakarą čia pat prie Lėvens upės. Vidurnaktį liepsnojo laužas, visą vakarą drąsiausieji sūpynėse, po tiltu įrengtose, sūpuotis galėjo, estafetės būrė drąsiausius ir stipriausius, o koncertinės programos spalvingumas džiugino net išrankiausią žiūrovą. Į sceną muzikiniais kūriniais dalytis lipo kapela „Diedokai“ iš Smiltynės kaimo, Paįstrio kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupė, Piniavos mokyklos-darželio vaikai, Piniavos moterų vokalinis ansamblis „Svaja“, vokalistė Vaiva Ladigaitė-Mališauskienė, Kupiškio kultūros centro Salamiesčio padalinio kapela „Dvaras“, kantri grupė „Lyja“ iš Kupiškio rajono. Savo energingumu visus užkrėtė armėnų ansamblis „Hayrenik“. O jaunojo akordeono virtuozo Tautvydo Šukio melodijos nepaliko nė vieno abejingo. Vakarą su trenksmu užbaigė „Nešpėtni bernai“.

Jau antrus metus iš eilės visi norintieji galėjo dalyvauti aukcione „Iškepk pyragą ir atsinešk į šventę. Tą pyragą mes parduosim, pusę sumos tau atiduosim“. Kiekvienas iškepęs gardų pyragą turėjo galimybę ne tik pats užsidirbti, bet ir prisidėti prie bendruomenės gerovės kūrimo. Beje, visi įsitikino, kad piniaviškės moterys puikios kulinarės, nes pyragų būta pačių įvairiausių. Šventės dalyviai galėjo juos apžiūrėti, na, o aukciono metu labiausiai patikusį ir įsigyti.

Jei kas į Piniavą nespėjo, birželio 25-osios, šeštadienio, vakarą maloniai buvo laukiamas Daukniūnuose! Čia šventinį koncertą, įvairias veiklas, žaidimus, varžybas organizavo Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinys kartu su gyventojų bendruomene „Daukniūnai“.

Žiūrovams puikią koncertinę programą dovanojo Paįstrio kultūros centro kolektyvai: liaudiškos muzikos kapela „Gegužinė“ (vad. Jolita Rutkauskienė), folkloro ansamblis „Kultuvė“ (vad. Ona Rimkuvienė), moterų linijinių šokių kolektyvas (vad. Nijolė Vidžiūtė). Dūdų muzikos garsus visiškai netikėtai, grįždamas iš Šeduvoje finišavusios „Vario audros“, atgabeno vaikų ir jaunuolių pučiamųjų orkestras „Sklepučini“ (vad. Vilmantas Vapsva).

Kol vieni klausė vingrių muzikos pynių ir stebėjo aikštėje besisukančias šokėjas, nenustygstantieji vietoje varžėsi estafetėse! Didžiausia eilė rikiavosi vaikų, tačiau ir vyresnieji nepabūgo išbandyti savo jėgas. Rankos lenkimą, lenktynes maišuose, virvelės vyniojimą, bokalo laikymą savo žvitria akimi koordinavo sporto instruktorius Vytautas Janonis.

Joninių raganaitė burtais ir palinkėjimais „Joninių suktinį“ Daukniūnuose papuošė. Tai Zita Skindzerienė scenoje savo kūrybos eiles skaitė, o vėliau kiekvieną arčiau savęs prieiti kvietė, mat magija visai čia pat, gamtoje, slypi! Tinkamai sumaišyta žolelių arbata nuo šimtų ligų pagelbėti gali, tad šių gudrybių ir mokė guvi Joninių raganaitė.

Merginos vainikėlius mėtė ir skaičių, už kiek metų ištekės, spėjo. Diskotekai su Virginijumi Kiršgalviu besiruošdami linijinių šokių šventės svečiai mokėsi. Ragauta Daukniūnų šeimininkių tradicinė žirnių košė, o dar prieš dvyliktą užkurtas Joninių laužas šeštadienio tamsą užgožė iki saulei pakylant!

Jau švintant Jonai ir Janinos, apdovanoti ąžuolo šakų vainikais, koja už kojos pajudėjo namo. Siautulingi vakarai dainomis, šokias ir ugnimi papuošė ilgąjį savaitgalį. Verta pasidžiaugti, kad susirinkusieji išsiskirstė geros nuotaikos ir kupini tik gerų įspūdžių!

Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: